Zamknij

Krzysztof Piątek nie pojedzie na Euro 2021. Koniec marzeń napastnika

14.05.2021 08:50
Krzysztof Piątek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Krzysztof Piątek z powodu kontuzji doznanej w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen nie pojedzie z reprezentacją Polski na Euro 2021. Napastnika Herthy czekać będzie w piątek rano operacja, a następnie trzy-cztery miesiące przerwy.

  • Krzysztof Piątek nie pojedzie na Euro 2021 - poinformował w poniedziałek rano lekarz kadry, Jacek Jaroszewski
  • W poniedziałek o 8:00 napastnik reprezentacji Polski poddał się operacji chirurgicznej
  • 25-latek doznał złamania w obrębie stawu skokowego i jego przerwa w grze potrwa od trzech do czterech miesięcy

Krzysztof Piątek nie pojedzie na Euro 2021. Potwierdziły się najgorsze prognozy, a fatalne, acz potwierdzone już wieści przekazał w piątek rano lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski:

- Krzysztof doznał złamania w obrębie stawu skokowego. Operacja jest konieczna. Zawodnika czekają trzy-cztery miesiące przerwy - przekazał lekarz kadry na łamach serwisu "Łączy nas piłka".

Oficjalnie: Krzysztof Piątek nie pojedzie na Euro 2021. Fatalne wieści

Napastnik Herthy jeszcze w piątek podda się w Niemczech operacji chirurgicznej.

- Przesłał mi swoje badania i nie wyglądały zbyt dobrze. Zawodnik przeszedł w czwartek dodatkową konsultację medyczną, która miała dać odpowiedź na pytanie, czy operacja jest konieczna. Najgorszy scenariusz się potwierdził. Zawodnik w piątek o 8:00 przejdzie zabieg. Następnie czekają go trzy-cztery miesiące przerwy, zanim wróci na boisko. Niestety, ale udział Krzysztofa w zbliżających się mistrzostwach Europy jest niemożliwy. Bardzo nam przykro, to smutna wiadomość. Wszyscy trzymamy kciuki, aby Piątek jak najszybciej wrócił - dodał.

Przypomnijmy, że Piątek nabawił się kontuzji podczas wygranego przez Herthę 2:1 środowego meczu zaległej, 31. kolejki Bundesligi z Schalke 04 Gelsenkirchen. Polak ucierpiał w jednym z powietrznych starć.

W sezonie 2020/2021 25-letni napastnik wystąpił łącznie w 32 spotkaniach Herthy, strzelając w nich siedem goli i zaliczając dwie asysty. W reprezentacji udało mu się zdobyć do tej pory osiem bramek w 18 meczach.

Euro 2021: Problemy kadrowe Paulo Sousy

Absencja Piątka na Euro 2021 to nie jedyny problem selekcjonera biało-czerwonych Paulo Sousy. Wiemy, że na mistrzostwa Europy na pewno nie pojadą już Jacek Góralski, Krystian Bielik i inny napastnik - Bartosz Białek.

Na Euro 2021 reprezentacja Polski zmierzy się w fazie grupowej ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

RadioZET.pl/Łączy nas piłka