Zamknij

Co z towarzyskimi meczami kadry? Sekretarz PZPN wyjaśnia

17.03.2020 19:05
Towarzyskie mecze kadry przełożone
fot. PAP/EPA

Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskie Związku Piłki Nożnej, w rozmowie z Polską Agencją Prasową wyjaśnił, że marcowe spotkania towarzyskie biało-czerwonych zostały przesunięte, natomiast nie odbędą się te planowane pierwotnie na czerwiec.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek po wideokonferencji pomiędzy UEFA, krajowymi federacjami piłkarskimi, stowarzyszeniem klubów i lig oraz przedstawicielami FIFPro, podjęto decyzję o przełożeniu Euro 2020 na 2021 roku. Turniej ma się odbyć w dniach 11 czerwca - 11 lipca.

Co z towarzyskimi meczami kadry z Ukrainą i Finlandią?

Z tego względu nie odbędą się zaplanowano na koniec marca baraże oraz spotkania towarzyskie. Reprezentacja Polski miała zmierzyć się z Finlandią we Wrocławiu (27/03) i z Ukrainą w Chorzowie (31.03). Te mecze został wstępnie przesunięte i odbędą się w czerwcu, oczywiście jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli.

Spotkania, które miały odbyć się w czerwcu - 2.06 z Rosją w Warszawie i 9.06 z Islandią w Poznaniu - nie odbędą się, bo już we wrześniu wszystkie europejskie reprezentacje mają przystąpić do rywalizacji w drugiej edycji Ligi Narodów.

- Na czerwiec przesunięto marcowe mecze towarzyskie, czyli z Finlandią i Ukrainą. Zagramy więc z tym przeciwnikami. To oznacza, że nie odbyłyby się spotkania planowane pierwotnie na czerwiec, z Islandią i Rosją - wyjaśnił Maciej Sawicki w rozmowie z PAP. Nie wiadomo, czy lokalizacje tych spotkań pozostaną niezmienione.

UEFA ogłosiła zmiany w europejskiej piłce. Nowe daty finałów LM i LE

Pandemia koronawirusa

Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się m.in. we wszystkich 12 krajach, które od 12 czerwca miały organizować Euro 2020. Najgorzej jest we Włoszech, gdzie zmarło już ponad 2,5 tysiąca osób. W Polsce odnotowano do tej pory pięć zgonów.

RadioZET.pl/PAP