Zamknij

Mecze Euro 2021 w 4K! Transmisja w naziemnej telewizji cyfrowej

28.04.2021 17:36
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Mecze Euro 2021 będą transmitowane na antenie TVP w jakości 4K - potwierdził dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Aby umożliwić kibicom oglądanie turnieju w Ultra HD, uruchomiony zostanie specjalny kanał.

- Na czas EURO uruchomimy kanał 4K, gdzie dostępne będą wszystkie mecze w jakości UHD, z HDRem i Dolby Atmos. A to wszystko w Naziemnej Telewizji Cyfrowej w nowym standardzie nadawania - przekazał Szkolnikowski na Twitterze.

Ta informacja ucieszy z pewnością wszystkich kibiców, bowiem będą oni mogli oglądać mecze w wysokiej jakości. Do odbierania sygnału Ultra HD wymagany będzie jednak odpowiedni sprzęt, czyli telewizor z rozdzielczością 4K.

Mistrzostwa Europy 2021 rozpoczną się już 11 czerwca i potrwają do 11 lipca. Reprezentacja Polski zacznie od meczu ze Słowenią. To spotkanie zaplanowano na 14 czerwca. Pięć dni później biało-czerwoni zmierzą się z Hiszpanią, a na zakończenie fazy grupowej podejmą Szwecję.

Reprezentacja Polski swoje mecze rozgrywać będzie w Sankt Petersburgu i Sewilli.

Euro 2021. Kto skomentuje mecze reprezentacji Polski?

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej WP Sportowe Fakty poinformowały o tym, kto będzie komentować spotkania z udziałem kadry Paulo Sousy. W fazie grupowej mamy usłyszeć głosy wszystkich trzech czołowych komentatorów TVP. Spotkanie ze Słowenią skomentować ma Mateusz Borek, starcie z Hiszpanią - Jacek Laskowski, a mecz ze Szwecją - Dariusz Szpakowski. Ten ostatni ma być też desygnowany do komentowania finału Euro 2021.