Zamknij

Marcus Rashford nie zagra w piłkę przez najbliższe trzy miesiące. Co się stało?

14.07.2021 09:40
Marcus Rashford
fot. PAP/EPA

Marcus Rashford nie zagra w piłkę w przez najbliższe trzy miesiące. Piłkarz reprezentacji Anglii i Manchesteru United podda się spodziewanej od dłuższego czasu operacji barku. Rehabilitacja atakującego ma potrwać aż do października, a więc obejmie swoim terminem m.in mecz Polska - Anglia w el. MŚ 2022.

Marcus Rashford, piłkarz reprezentacji Anglii i Manchesteru United, podda się operacji kontuzjowanego barku - poinformowały brytyjskie media. Przerwa w występach ma potrwać około trzech miesięcy. To oznaczałoby, że nie zagra z Polską we wrześniowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 w Katarze.

Informację o spodziewanej operacji, do której ma dojść pod koniec lipca, podały BBC i "Daily Telegraph". Reprezentant Anglii wróci do gry dopiero w październiku.

Marcus Rashford nie zagra w piłkę przez trzy miesiące. Co się stało?

Rashford uczestniczył w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy, gdzie reprezentacja Anglii zajęła drugie miejsce.

Był jednym z trzech piłkarzy kadry Garetha Southgate'a, obok Jadona Sancho i Bukayo Saki, którzy nie trafili do siatki w serii "jedenastek" w finale z Włochami na Wembley.

Wszyscy trzej stali się celem ataków na tle rasistowskim w internecie, które wywołały szerokie potępienie ze strony przedstawicieli świata m.in. futbolu i polityki.

Polska - Anglia: Kiedy mecz Polaków w el. MŚ 2022?

Polska zmierzy się z Anglią w eliminacjach do MŚ 2022 w środę, 8 września, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Pod koniec marca biało-czerwoni przegrali na Wembley 1:2.

RadioZET.pl/PAP