Zamknij

Macedonia Północna pokonała Gruzję. Awans na Euro 2021 zapewniła legenda kadry

12.11.2020 20:19
Goran Pandev
fot. PAP/EPA

Macedonia Północna pokonała Gruzję w barażowym meczu o awans do piłkarskich mistrzostw Europy w 2021 roku i tym samym zapewniła sobie promocję do tego turnieju po raz pierwszy w historii. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla Macedończyków legendarny piłkarz tej kadry - Goran Pandev.

Piłkarska reprezentacja Macedonii Północnej pokonała w Tbilisi Gruzję 1:0 (0:0) w finałowym meczu barażowym i po raz pierwszy w historii awansowała na mistrzostwa Europy. W przyszłorocznym turnieju zagra w grupie C z Austrią, Ukrainą i Holandią.

Macedonia Północna była jednym z rywali Polski w grupie eliminacji ME 2021. Niespodziewanie zajęła w niej trzecie miejsce, przed Słowenią, Izraelem i Łotwą, a za biało-czerwonymi i Austrią. Uczestników baraży wyłoniono jednak na podstawie wyników w inauguracyjnym sezonie Ligi Narodów, a nie kwalifikacji.

Zobacz także

Macedonia Północna pokonała Gruzję. Awans na Euro 2021 zapewnił Goran Pandev

Do przerwy w stolicy Gruzji bramki nie padły, natomiast w 56. minucie na listę strzelców wpisał się najwybitniejszy piłkarz w krótkiej historii macedońskiej drużyny narodowej Goran Pandev. Urodzony w 1983 roku zawodnik Genoi wykończył dynamiczną akcję "na jeden kontakt", w której udział wzięli także Elif Elmas (klubowy kolega Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika z Napoli) oraz Ilija Nestorovski (Udinese).

Macedonia Płn. przedłużyła serię bez porażki do siedmiu spotkań. Gruzja nadal musi poczekać na pierwszy w historii awans na Euro. W barwach gospodarzy wystąpili w czwartek m.in. piłkarz Legii Warszawa Walerian Gwilia oraz Nika Kaczarawa z Lecha Poznań.

Pozostałe mecze o awans na ME rozpoczną się o godzinie 20.45.

Zobacz także

Gruzja - Macedonia Płn.: Wynik meczu barażowego o awans na Euro 2021

Gruzja - Macedonia Północna 0:1 (0:0).

Bramki: Goran Pandev (56).

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).

RadioZET.pl/PAP