Zamknij

Kto nowym trenerem reprezentacji Polski? Są pierwsze nazwiska

18.01.2021 13:29
Jerzy Brzęczek
fot. Shutterstock

Jerzy Brzęczek w poniedziałek został zwolniony. Kto zastąpi go na stanowisku i zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski? Pojawiły się już pierwsze nazwiska kandydatów.

  • Jerzy Brzęczek został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski
  • Pojawiły się już pierwsze nazwiska kandydatów do zastąpienia go
  • Nowym trenerem reprezentacji Polski może być Marco Giampaolo

Jerzy Brzęczek został zwolniony w zaskakującym momencie. Wielu ekspertów spekuluje, że stało się tak, ponieważ właśnie teraz Zbigniew Boniek znalazł odpowiedniego kandydata do zastąpienia go.

Pierwszym nazwiskiem, z którym połączono pracę w reprezentacji Polski jest Marco Giampaolo. Włoch dopiero co odszedł z Torino. Z uwagi na dobre stosunki ze Zbigniewem Bońkiem, to właśnie on wymieniany jest jako jeden z kandydatów do pracy z Robertem Lewandowskim i spółką.

Kto zastąpi Jerzego Brzęczka na stanowisku selekcjonera?

Pojawiają się też głosy, że Zbigniew Boniek ma "dogadanego" trenera z bardzo znanym nazwiskiem, dlatego zdecydował się zwolnić Brzęczka tak nagle. Wśród kandydatów do pracy w Polsce wymienia się m.in. Luciano Spalettiego, byłego trenera m.in. AS Romy czy Interu. Mało prawdopodobne wydaje się zatrudnienie kogoś "jeszcze większego", jak Massimiliano Allegri czy Maurizio Sarri.

Przypomnijmy, że Jerzy Brzęczek prowadził reprezentację Polski od 2018 roku. Pod jego wodzą biało-czerwoni rozegrali 24 mecze, wygrali połowę z nich.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem reprezentacji Polski