Krzysztof Piątek nie zagra na Euro? Ma złamaną kostkę

13.05.2021 12:43
Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek może nie zagrać na Euro 2021. Napastnik reprezentacji Polski doznał złamania kostki w ostatnim meczu ligowym Herthy BSC. Pełen obaw co do zdrowia "Pio" jest prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Krzysztof Piątek opuścił boisko w 58. minucie środowego meczu z Schalke, wygranego przez Herthę 2:1. Polski napastnik doznał kontuzji stawu skokowego. - Kostka jest skręcona. Wygląda do d**y - opisywał sytuację trener klubu z Berlina, Pal Dardai.

Zawodnik przeszedł już szczegółowe badania. W opublikowanym przez klub komunikacie czytamy, że Piątek doznał złamania kostki. To uraz, który może wykluczyć do z gry na kilka tygodni, a do rozpoczęcia Euro 2021 pozostał niespełna miesiąc. Optymizmu w tej sprawie próżno szukać nawet u prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. - Hmmm, martwi mnie ta kostka - napisał na Twitterze.

Euro 2021. Krzysztof Piątek nie zagra w mistrzostwach Europy?

Kontuzja Krzysztofa Piątka to fatalna wiadomość dla trenera Paulo Sousy, który już w poniedziałek, 17 maja, ogłosi szeroki skład na mistrzostwa Europy. Tydzień później kadra rozpocznie obóz przygotowawczy w Opalenicy. Piątek w trzech meczach pod wodzą portugalskiego trenera zaliczył trzy występy, w tym dwa od pierwszej minuty. W starciu z Węgrami (3:3) zdobył nawet bramkę.

Mistrzostwa Europy 2021 rozpoczną się 11 czerwca. Polska swój pierwszy mecz rozegra trzy dni później. Rywalem biało-czerwonych będzie Słowacja.

ZOBACZ KONIECZNIE: Euro 2021. TERMINARZ "polskiej" grupy. Kiedy gra reprezentacja Polski?