Zamknij

Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe. Koniec marzeń o Euro 2021

02.02.2021 11:22
Krystian Bielik zerwał więzadla krzyżowe
fot. Nick Potts/Press Association/East News

Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i czeka go kilkumiesięczna przerwa - informuje portal sport.pl. To najpewniej oznacza koniec marzeń o wyjeździe na Euro 2021.

  • Potwierdziła się najgorsza diagnoza - Krysian Bielik zerwał więzadła krzyżowe
  • Uraz dotyczy tego samego kolana, przez które 23-latek stracił niemal cały 2020 rok
  • To najpewniej oznacza brak możliwości wyjazdu na Euro 2021

Krystian Bielik jest jednym z najzdolniejszych polskich piłkarzy młodego pokolenia, ale też jednym z największych pechowców. W grudniu były zawodnik Legii Warszawa powrócił do gry po 10-miesięcznej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł w prawym kolanie. Na przełomie 2020 i 2021 roku Polak prezentował wyborną formę, otrzymał nawet nagrodę dla najlepszego piłkarza Championship, ale pod koniec stycznia ponownie trafił do szpitala z urazem kolana.

W 36. minucie ligowego spotkania Derby County - Bristol City 23-latek padł na murawę i złapał się za kolano. Murawę opuścił na noszach ze łzami w oczach i już wtedy było pewne, że stało się coś poważnego. Niestety, poniedziałkowe badania potwierdziły najgorszą diagnozę.

Krystian Bielik drugi raz zerwał więzadła

Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe w tym samym kolanie, które było kontuzjowane w 2020 roku. Taki uraz oznacza 6-, 10-miesięczną przerwę. Jest niemal pewne, że stoper bądź defensywny pomocnik nie pojedzie na Euro 2021.

To ogromny cios dla tego zawodnika. Przełożenie Euro 2020 z powodu pandemii COVID-19 dawało mu nadzieję na wyjazd na turniej, a teraz musi się pogodzić z tym, że nie będzie mógł pomóc kolegom w tej imprezie. To także duży problem dla nowego selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy, któremu "wypadnie" jedna z opcji na dwie pozycje.

Derby County zajmuje obecnie 19. miejsce w Championship i musi bronić się przed spadkiem do League One.

RadioZET.pl/sport.pl