Zamknij

Piłkarze reprezentacji Polski będą mogli zaszczepić się przed Euro 2021

14.04.2021 10:10
piłkarze, szczepenia na covid-19
fot. PAP/EPA

Piłkarze reprezentacji Polski, olimpijczycy przygotowujący się do igrzysk w Tokio oraz członkowie kadry w sportach olimpijskich będą mogli wcześniej skorzystać ze szczepionki przeciw koronawirusowi - ustaliło Radio ZET. Rząd przyjął rozporządzenie, które od dziś wchodzi w życie.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej już w czerwcu rozpocznie grę w mistrzostwach Europy. Wszystko wskazuje na to, że kadra uda się na turniej już po szczepieniach przeciw COVID-19. Podobnie będzie w przypadku sportowców rywalizujących w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Jeszcze dziś o godzinie 11.50 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego ma odbyć się specjalna konferencja prasowa, podczas której premier Mateusz Morawiecki i prezes PKOl Andrzej Kraśnicki zdradzą więcej szczegółów.

Koronawirus. Piłkarze będą mogli zostać zaszczepieni przed Euro 2021

Zaszczepienie sportowców pozwoli uniknąć sytuacji, w której zakażenie koronawirusem pozbawi ich szans na zdobycie medali. Przypomnijmy, że "ofiarą pozytywnego wyniku testu na COVID-19" była niedawno Ewa Swoboda. Nasza lekkoatletka podczas halowych mistrzostw Europy miała bronić złotego medalu w biegu na 60 metrów, ale w ostatniej chwili z rywalizacji wyłączył ją koronawirus.

Z podobnym problemem zmagali się piłkarze reprezentacji Polski podczas ostatniego zgrupowania. Trener Paulo Sousa nie mógł skorzystać m.in. z zakażonego Mateusza Klicha.

Konferencja prasowa PKOl ws. szczepień sportowców na żywo na sport.radiozet.pl od godz. 11.50.