Zamknij

PZPN kontaktował się ze Szczęsnym ws. koronawirusa. Co z reprezentacją?

12.03.2020 12:28
Wojciech Szczęsny
fot. Antonio Polia / SplashNews.com/East News

Wojciech Szczęsny znalazł się wśród piłkarzy, którzy zostali objęci kwarantanną po tym, jak u jego kolegi z Juventusu Daniele Ruganiego wykryto koronawirusa. PZPN kontaktował się już z nim w tej sprawie. Rozegranie marcowych meczów reprezentacji Polski stanęło pod ogromnym znakiem zapytania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Rozmawialiśmy z Wojtkiem i przedstawicielami klubu, żadnej decyzji jeszcze nie ma. Czekamy - powiedział w rozmowie z serwisem sport.pl rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski.

Szanse na to, że Szczęsny przyleci na zgrupowanie, nawet jeśli mecze Polska - Finlandia i Polska - Ukraina odbędą się zgodnie z planem, są znikome. Kwarantanna w przypadku koronawirusa trwa minimum dwa tygodnie. Nikt nie będzie więc ryzykować, tym bardziej, że zarażenie u Ruganiego jest oficjalnie potwierdzone.

Mecze Polska - Finlandia i Polska - Ukraina odwołane?

Kwiatkowski nie wykluczył, że mecze zostaną odwołane. W komunikacie dla sport.pl przekazał, że PZPN jest w stałym kontakcie z przedstawicielami federacji najbliższych rywali i istnieje prawdopodobieństwo, że reprezentacje tych krajów po prostu nie będą chciały przylecieć do Polski.

Mecz Polska - Finlandia planowo ma odbyć się 27 marca we Wrocławiu, spotkaniu z Ukrainą - 31 marca w Chorzowie.

PZPN już wcześniej informował, że oba spotkania odbędą się bez udziału publiczności.

RadioZET.pl/AN