Zamknij

Konferencja Paulo Sousy: Selekcjoner ogłosił skład na Euro 2021

17.05.2021 06:36
Konferencja Paulo Sousy
fot. Beata Zawadzka/East News

Paulo Sousa na poniedziałkowej konferencji prasowej ogłosił skład reprezentacji Polski na Euro 2021. Selekcjoner zdecydował się na powołanie 26 zawodników, którzy w Opalenicy będą przygotowywać się do turnieju. Na liście rezerwowej znaleźli się m.in. Kamil Grosicki i Sebastian Szymański.

  • Paulo Sousa ogłosił kadrę na Euro 2021
  • Wśród powołanych zabrakło kontuzjowanych Krzysztofa Piątka, Jacka Góralskiego i Arkadiusza Recy
  • Pewną niespodzianką jest nieobecność w kadrze Kamila Grosickiego, który jednak od blisko roku nie gra w WBA

Paulo Sousa nie zdecydował się na dzielenie powołań na szeroką i ostateczną kadrę. Od początku zaplanowanego na 24 maja zgrupowania selekcjoner piłkarskiej  reprezentacji Polski będzie miał do dyspozycji 26 piłkarzy, którzy pojadą na mistrzostwa Europy. W treningach będzie również uczestniczył bramkarz AS Monaco Radosław Majecki, ale on wskoczy do ostatecznego składu tylko w przypadku kontuzji Łukasz Fabiańskiego, Łukasza Skorupskiego lub Wojciecha Szczęsnego.

Największą niespodzianką jest obecność tylko na liście rezerwowej Kamila Grosickiego. Doświadczony skrzydłowy dostał kredyt zaufania od trenera podczas marcowego zgrupowania, ale kolejne miesiące bez gry w West Bromwich Albion niejako wymusiły na Portugalczyku podjęcie trudnej decyzji. - To na pewno nie był łatwy wybór. Wiemy, jaki poziom potrafi on prezentować, ale na ten moment on nie jest przygotowany do gry na tym poziomie - mówił Sousa na konferencji prasowej.

Euro 2021: Skład reprezentacji Polski

W takiej samej sytuacji jak "Grosik" znaleźli się Sebastian Szymański, Rafał Augustyniak i Robert Gumny. Cała czwórka pojedzie na Euro 2021 tylko w przypadku urazów kolegów.

W składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy brakuje kontuzjowanych Krzysztofa Piątka, Jacka Góralskiego, Arkadiusza Recy i Krystiana Bielika. Wracają za to Tomasz Kędziora i Karol Linetty.

Zapis relacji z konferencji Paulo Sousy

RadioZET.pl