Zamknij

Jerzy Brzęczek zwolniony. Kiedy poznamy nazwisko następcy?

18.01.2021 16:29
Jerzy Brzęczek
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER

Polski Związek Piłki Nożnej poszukuje następcy Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski. Jak ujawnił Krzysztof Stanowski w „Kanale Sportowym” nazwisko nowego selekcjonera biało-czerwonych poznamy w lutym. – Rozmowy się toczą. Myślę, że formalnie poznamy nowego selekcjonera w pierwszej połowie lutego, przecieki pewnie będą wcześniej – podkreślił dziennikarz.

Jerzy Brzęczek w poniedziałek został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Najpierw wiadomość ukazała się na stronie PZPN, a następnie informację potwierdził Zbigniew Boniek, który podziękował trenerowi za wykonaną pracę.

- Przemyślałem pewne kwestie, popatrzyłem do przodu, co może się wydarzyć i uznałem, że trzeba postąpić właśnie w ten sposób. Szkoda mi Jurka, to dobry człowiek, ale nie było wyjścia. Jedziemy dalej – powiedział prezes PZPN w rozmowie z onet.pl.

Jednocześnie Boniek zapowiedział, że więcej szczegółów zostanie podanych na czwartkowej konferencji prasowej. O ile wiele osób spodziewa się, że właśnie wtedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera kadry, może być zupełnie inaczej. W programie „Biało-czerwony Alarm” na Kanale Sportowym Krzysztof Stanowski zdradził, że nowy szkoleniowiec nie został jeszcze wybrany.

Zwolnienie Brzęczka zaskoczyło piłkarzy. Nawet "Lewy" nie znał planów Bońka

Jerzy Brzęczek zwolniony. Kiedy poznamy nazwisko następcy?

- W czwartek nie będzie nowego trenera. Jest przygotowywany następca, rozmowy się toczą. Myślę, że formalnie poznamy nowego selekcjonera w pierwszej połowie lutego, przecieki pewnie będą wcześniej. Na pewno nie będzie to Marco Giampaolo, na 1000 procent – zaznaczył dziennikarz.

Według Stanowskiego nowym trenerem biało-czerwonych nie zostanie Nenad Bjelica. Chorwat ma ważny trzyletni kontrakt z NK Osijekiem.

Podobnego zdania był Mateusz Borek. - W czwartek nie poznamy nazwiska nowego trenera, chyba że Zbigniew Boniek zmieni zdanie, podpisze list intencyjny, zrobi na złość mediom i tego selekcjonera ogłosi. Nie wydaje mi się – przyznał.

RadioZET.pl