Zamknij

Kadra Polski na Euro 2021. Kiedy Paulo Sousa ogłosi skład?

16.05.2021 09:00
Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

Kadra reprezentacji Polski na Euro 2021 ogłoszona zostanie kilkanaście dni przed samym turniejem. Kiedy Paulo Sousa poda skład Polski na mistrzostwa Europy? DATA została oficjalnie potwierdzona. Sprawdź, kiedy i o której godzinie poznamy kadrę reprezentacji Polski na Euro.

Euro 2021 zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że kibice odliczają dni do startu turnieju. Zanim jednak pasjonować będziemy się meczami, poznamy skład reprezentacji Polski. Kiedy Paulo Sousa ogłosi kadrę na mistrzostwa Europy? Polski Związek Piłki Nożnej podał konkretne daty. Portugalczyk najpierw powoła szeroki skład, a potem wybierze z niego 26 graczy, którzy polecą na turniej.

Paulo Sousa ogłosi szeroki skład reprezentacji Polski na Euro 2021 już 17 maja. Nie wiemy dokładnie, ilu zawodników powoła za pierwszym razem, ale możemy spodziewać się około 30 nazwisk. Piłkarzy zabierze ze sobą na obóz do Opalenicy, który rozpocznie się 24 maja. Tam przyjrzy im się z bliska podczas treningów i dopiero potem zdecyduje o tym, kto pozostanie w kadrze, a kto będzie musiał wrócić do domu.

Ostateczny skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy 2021 poznamy 1 czerwca. Właśnie wtedy Sousa skreśli kilku piłkarzy z szerokiej listy i wybierze 26, którzy zagrają na Euro.

Powołania na Euro 2021. Kiedy Paulo Sousa ogłosi skład?

  • 17 maja - szeroka kadra
  • 1 czerwca - ostateczny skład na Euro

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 9 czerwca. Następnie reprezentacja Polski wyruszy w podróż na mistrzostwa Europy. Turniej rozpocznie się 11 czerwca, ale biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają dopiero 14 czerwca. Ich rywalem będzie Słowacja, a spotkanie rozegrane zostanie w Sankt Petersburgu.

Euro 2021: TERMINARZ polskiej grupy. Kiedy gra reprezentacja Polski?

  • 14 czerwca: Polska - Słowacja
  • 19 czerwca: Polska - Hiszpania
  • 23 czerwca: Polska - Szwecja