Zamknij

Kamil Grosicki poza kadrą na Euro 2021. Zaskakująca decyzja trenera

17.05.2021 12:38
Kamil Grosicki
fot. AP/Associated Press/East News

Kamil Grosicki nie znalazł się w 26-osobowym składzie reprezentacji Polski na Euro 2021. Doświadczony skrzydłowy jest jednak na liście rezerwowej i może wejść do kadry, gdy któryś z jego kolegów wypadnie z powodu kontuzji.

Paulo Sousa w poniedziałek o godzinie 12.00 ogłosił listę 26 zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa Europy. Zaskoczeniem był brak w składzie Grosickiego. Przez ostatnie lata piłkarz West Bromwich Albion był kluczowym elementem reprezentacji - zarówno u Adama Nawałki, jak i Jerzego Brzęczka. Sam Sousa powołał go do kadry na mecze el. MŚ 2022 z Węgrami, Andorą i Anglią. Miejsca w składzie na Euro jednak dla niego nie znalazł.

Kadra Polski na Euro 2021 bez Kamila Grosickiego

Grosicki został umieszczony jednak na liście rezerwowej, obok takich graczy jak Sebastian Szymański, Robert Gumny i Rafał Augustyniak. Szansę na wyjazd na Euro będzie mieć tylko wtedy, gdy kontuzji dozna któryś z jego kolegów z kadry i trener zdecyduje się powołać go w wolne miejsce.

- Trudno było podjąć tę decyzję, bo wiem, jaki on potrafi prezentować poziom. Kadra musi być jednak ponad wszystko - powiedział na konferencji prasowej Paulo Sousa na temat braku powołania dla "Grosika".

Reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie w Opalenicy 24 maja. Trenować będzie do 9 czerwca, a w międzyczasie zagra towarzysko z Rosją i Islandią. Trener Sousa na ewentualne zmiany ma jeszcze czas do 1 czerwca. Właśnie do tego dnia musi zgłosić kadrę do UEFA.

Mistrzostwa Europy 2021 rozpoczną się 11 czerwca. Polska pierwszy mecz zagra trzy dni później. Jej rywalem będzie Słowacja. Następnie biało-czerwonych będą czekać starcia z Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).