Zamknij

Gwiazda reprezentacji Polski staje w obronie Jerzego Brzęczka

25.04.2020 14:33
Kamil Grosicki broni Jerzego Brzęczka
fot. PAP

Kamil Grosicki w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” przekonuje, że Jerzy Brzęczek musi pozostać na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Pomocnik biało-czerwonych zaznaczył, że piłkarze stoją murem za trenerem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ostatnim czasie wiele mówi się o sytuacji w reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że kontrakt Jerzego Brzęczka obowiązuje do końca 2020 roku. Po przełożeniu Euro na przyszły rok, pojawiły się pytania na temat przyszłości selekcjonera. Wreszcie Zbigniew Boniek przyznał, że to czy Brzęczek pozostanie na stanowisku, będzie zależeć od jesiennych meczów Ligi Narodów, gdzie Polacy zagrają z Włochami, Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. Dopiero po nich zostanie podjęta konkretna decyzja.

Podjęto ostateczną decyzję ws. nazwy Euro w 2021 roku

- Nie wyobrażam sobie, byśmy mieli pojechać na Euro z innym trenerem. To z Jerzym Brzęczkiem osiągnęliśmy sukces, którym był awans. My, piłkarze, stoimy murem za selekcjonerem – czytamy w rozmowie Kamila Grosickiego z „Przeglądem Sportowym”.

Według reprezentanta Polski w czasie eliminacji do Euro 2020 nie był ważny styl, lecz punkty. W trakcie kwalifikacji, biało-czerwoni przegrali tylko jeden mecz w grupie.

Gospodarze Euro 2020 chcą się wycofać. UEFA myśli nad zmianą formatu

- Trener postawił na grupę zawodników, którzy go nie zawiedli, dlatego awansowaliśmy. Nie będę oceniał, w jakim stylu to zrobiliśmy. Wszyscy oczekujemy, że na takim turnieju wreszcie ugramy coś więcej niż dotychczas – zakończył piłkarz.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl