Zamknij

Zwolnienie Jerzego Brzęczka to jednoosobowa decyzja Zbigniewa Bońka

18.01.2021 14:04
Zwolnienie Jerzego Brzęczka to jednoosobowa decyzja Zbigniewa Bońka
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Decyzję o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski podjął Zbigniew Boniek bez porozumienia z zarządem - informuje Onet. Na razie nie wiadomo, kto teraz obejmie stery w kadrze biało-czerwonych i poprowadzi naszą drużynę narodową na Euro 2021.

  • Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski
  • Decyzję o zwolnieniu trenera podjął prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek
  • Brzeczek pracował z drużyną narodową 2,5 roku i zrealizował z nią wszystkie postawione przed nim cele

Jerzy Brzęczek prowadził reprezentację Polski od lipca 2018 roku i zrealizował z nią wszystkie postawione przed nim cele: awans na Euro 2020, które z powodu pandemii COVID-19 zostało przełożone na 2021 rok, utrzymanie w Dywizji A Ligi Narodów oraz odmłodzenie kadry. W ostatnich - jak się okazało - meczach szkoleniowiec odważniej stawiał m.in. na Kamila Jóźwiaka, Przemysława Płachetę, Jakuba Modera i Michała Karbownika.

Niemniej do postawy biało-czerwonych można było mieć sporo zastrzeżeń. Słaby styl, kompromitująca postawa w spotkaniach z Holandią i Włochami w Lidze Narodów, brak reakcji na boiskowe wydarzenia, dziwne, niewspółmierne do rzeczywistości wypowiedzi czy "samozachwyt", w który momentami popadał selekcjoner, nie widząc mankamentów, to tylko niektóre z nich. Mimo to decyzja o zwolnieniu Jerzego Brzęczka akurat w tym momencie - na niespełna dwa miesiące przed startem eliminacji MŚ Katar 2022 i blisko pół roku przed Euro 2021 - zszokowała całe środowisko.

Brzęczek zwolniony. To decyzja Bońka

Zaskoczony został nawet zarząd PZPN. Jak wynika z informacji Onetu, decyzję o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski jednoosobowo podjął Zbigniew Boniek. Takie uprawnienia prezes piłkarskiej centrali zagwarantował sobie w poprzedniej kadencji.

W rozmowie z WP Sportowymi Faktami były piłkarz Widzewa, Juventusu czy Romy potwierdził rozstanie z trenerem. PAP donosi z kolei, że Boniek nie będzie komentował sprawy aż do czwartkowej konferencji prasowej (godz. 15). Paweł Wilkowicz ze sport.pl dodaje, że to była "krótka piłka", a decyzja zapadła na pół godziny przed oficjalnym komunikatem.

RadioZET.pl/Onet/WP Sportowe Fakty/PAP