Zamknij

Zwolnienie Brzęczka zaskoczyło piłkarzy. Nawet "Lewy" nie znał planów Bońka

18.01.2021 15:40
Lewandowski nie wiedział o zwolnieniu Brzęczka
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, a także pozostali kluczowi zawodnicy biało-czerwonych nie wiedzieli o planach zwolnienia selekcjonera Jerzego Brzęczka. Taką informację przekazał dziennikarz Mateusz Borek, a w rozmowie z Onetem potwierdził jeden z piłkarzy.

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Taką decyzję w poniedziałek jednoosobowo podjął prezes PZPN Zbigniew Boniek, a ma ona zostać zatwierdzona podczas czwartkowego posiedzenia zarządu. Tego samego dnia odbędzie się konferencja prasowa szefa federacji, podczas której poznamy powody rozstania z trenerem.

Wiadomość o zwolnieniu Brzęczka była owiana tajemnicą. Wiedziało o niej kilka osób - oprócz Zbigniewa Bońka także sekretarz PZPN Maciej Sawicki i rzecznik piłkarskiej centrali Jakub Kwiatkowski, ale nawet on dowiedział się o tym kilka godzin przed komunikatem. Co więcej, planów prezesa federacji nie znali nawet piłkarze, w tym kluczowi, jak kapitan Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak czy Wojciech Szczęsny. Taką informację ujawnił dziennikarz Mateusz Borek na Kanale Sportowym.

Borek: Lewandowski nie wiedział o zwolnieniu Brzęczka

"Żaden z piłkarzy reprezentacji nie wiedział, że rozstanie się z Brzęczkiem. Nawet Robert Lewandowski. To była decyzja jednej osoby" - powiedział Borek.

Jego słowa potwierdził jeden z piłkarzy w rozmowie z Onetem. - Jeszcze wczoraj pisaliśmy z chłopakami, czyli innymi reprezentantami na grupie w telefonicznej aplikacji. Temat zwolnienia w ogóle nie był grany, poruszany, nikt się nie zająknął, bo nikt nic nie wiedział. Naprawdę! To musiała być akcja top secret. Mało tego, kilku z nas w weekend umawiało się na odwiedziny asystentów trenera Brzęczka w naszych klubach i rozmowy o najbliższych planach działania reprezentacji. A tu taka bomba - powiedział. Nie wiadomo, o którego z graczy chodzi.

Wotum nieufności wobec selekcjonera pierwszy wyraził Robert Lewandowski, który po meczu Ligi Narodów z Włochami najpierw długo milczał, a potem skrytykował Brzęczka. - Przed nami dużo rzeczy do poprawy, szczególnie w treningu. Dzisiejsze spotkanie pokazało, że przy takim przygotowaniu do meczu ciężko będzie nam rywalizować z takimi drużynami jak Włochy - mówił "Lewy".

W czwartek o godz. 15 odbędzie się konferencja prasowa Zbigniewa Bońka. Według pierwszych spekulacji poznamy na niej powodu zwolnienia Jerzego Brzęczka, ale nie nazwisko nowego selekcjonera.

RadioZET.pl/Kanał Sportowy/Onet