Zamknij

Nagły komunikat PZPN ws. Jerzego Brzęczka. Znamy przyszłość selekcjonera

18.05.2020 12:27
Jerzy Brzęczek
fot. PAP/EPA

Jerzy Brzęczek przedłużył kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Na stanowisku selekcjonera pozostanie przynajmniej do 31 grudnia 2021 roku. Kontrakt może być jednak wydłużony.

PZPN przekazał informację w oficjalnym komunikacie. - kontrakt z selekcjonerem reprezentacji Polski Jerzym Brzęczkiem został przedłużony do 31 grudnia 2021 roku. W przypadku awansu drużyny narodowej do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku, umowa ulega automatycznemu przedłużeniu na dalszy określony czas, tj. do 31 grudnia 2022 - czytamy.

- Postanowiliśmy przedłużyć kontrakt z Jerzym Brzęczkiem do końca 2021 roku, bo mamy pełne zaufanie do selekcjonera i prowadzonej przez niego reprezentacji. W umowie jest jedna istotna klauzula, która w sierpniu 2021 roku daje PZPN możliwość rozwiązania kontraktu. W tym okresie zakończy się moja kadencja na stanowisku prezesa PZPN i chciałbym, aby nowe władze federacji miały możliwość podjęcia autonomicznej decyzji odnośnie dalszej pracy selekcjonera - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Jerzy Brzęczek przedłużył kontrakt z PZPN

- Chciałem podziękować prezesowi Zbigniewowi Bońkowi i PZPN za zaufanie. Od początku jako selekcjoner czułem pełne wsparcie ze strony prezesa i władz związku. Dziś skupiamy się na dalszej pracy i z niecierpliwością czekamy na powrót reprezentacyjnej piłki - przyznał selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Niepokojące słowa szefa UEFA ws. Euro 2021. Organizatorzy mogą się wycofać

Jerzy Brzęczek jako trener reprezentacji Polski

Przypomnijmy, że Brzęczek pracuje na stanowisku trenera reprezentacji Polski od 12 lipca 2018 roku, kiedy to zastąpił Adama Nawałkę. W debiucie prowadzona przez niego drużyna zremisowała 1:1 z Włochami. Łącznie poprowadził biało-czerwonych w 16 spotkaniach. W świetnym stylu wywalczył awans do mistrzostw Europy, wygrywając grupę m.in. z Austrią, Macedonią Północną i Słowenią z bilansem ośmiu zwycięstw, remisu i porażki.

RadioZET.pl/PZPN/AN