Zamknij

Jerzy Brzęczek może liczyć na duże pieniądze. Ile dostanie były selekcjoner?

19.01.2021 17:44
Jerzy Brzęczek może liczyć na duże pieniądze
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Jerzy Brzęczek w poniedziałek został zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski, choć jeszcze w maju ubiegłego roku przedłużył kontrakt z krajową federacją do końca 2021 roku. Na mocy umowy, mimo rozstania z kadrą, zarobi ogromne pieniądze.

  • Jerzy Brzęczek w maju 2020 roku przedłużył kontrakt z PZPN-em do końca 2021 roku, a siedem miesięcy później został zwolniony z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
  • Jego umowa wciąż obowiązuje, w związku z czym nie pozostanie bez środków do życia
  • Jak informuje dziennikarz Mateusz Borek, Jerzy Brzęczek do końca kontraktu zarobi ok. 2-2,5 mln złotych

Jerzy Brzęczek pracował z reprezentacją Polski przez 2,5 roku i w tym czasie zrealizował wszystkie postawione przed nim cele - awansował na Euro 2020, które nie odbyło się w planowanym terminie z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, pozostał w Dywizji A Ligi Narodów, a w ostatnim okresie swojej kadencji wprowadził do drużyny kilku młodych zawodników, z Jakubem Moderem i Kamilem Jóźwiakiem na czele. Mimo to nie zachował swojej posady i jako pierwszy selekcjoner w historii naszej drużyny narodowej nie poprowadzi zespołu na turnieju, na który wywalczył promocję.

Powody takiej decyzji, podjętej jednoosobowo przez prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, nie są tak do końca znane. Więcej mamy dowiedzieć się podczas czwartkowej konferencji prasowej Zbigniewa Bońka.

Jerzy Brzęczek zwolniony. Ile dostanie pieniędzy?

Zwolnienie Jerzego Brzęczka jest od wczoraj tematem numer jeden w polskim sporcie. Wśród kandydatów do zastąpienia go na stanowisku najgłośniej wybrzmiewa nazwisko byłego już szkoleniowca Torino Marco Giampaolo, który w przeszłości pracował m.in. z Krzysztofem Piątkiem, Piotrem Zielińskim i Karolem Linettym. A co z Brzęczkiem? Tego na razie nie wiadomo, ale pewne jest, że nie zostanie bez środków do życia, bo jego umowa z PZPN-em obowiązuje jeszcze przez rok.

Jak poinformował Mateusz Borek na Kanale Sportowym, Jerzy Brzęczek otrzyma spory zastrzyk gotówki. - Nawet gdyby przegrał na mistrzostwach [Europy - red.] z kretesem - zakładamy trzy mecze - no to dostał rok dłużej pensji. To pewnie w granicach 2-2,5 miliona złotych bez większych premii - mówił dziennikarz. To daje ok. 170-200 tys. zł miesięcznie.

Jerzy Brzęczek poprowadził reprezentację Polski w 24 meczach, z których połowę wygrał, pięć zremisował, a siedem przegrał. Nie potrafił wygrać żadnego spotkania z wyżej notowanym przeciwnikiem, co w perspektywie starć z Anglią w eliminacjach MŚ 2022 czy z Hiszpanią na Euro 2021 mogło być jednym z powodów zwolnienia.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/Kanał Sportowy