Zamknij

Grzegorz Krychowiak skomentował zwolnienie Brzęczka

15.02.2021 12:51
Grzegorz Krychowiak i Jerzy Brzęczek
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Grzegorz Krychowiak zabrał głos po zwolnieniu Jerzego Brzęczka. W rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty piłkarz Lokomotiwu Moskwa podkreślił, że był zaskoczony tą decyzją. – Musimy to zaakceptować, życie toczy się dalej – przyznał.

Grzegorz Krychowiak udzielił wywiadu serwisowi WP Sportowe Fakty, w których podzielił się swoimi odczuciami w sprawie zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zawodnik Lokomotiwu Moskwa poszedł za wypowiedziami innych piłkarzy, wyjaśniając, że decyzja była dla niego sporym zaskoczeniem.

- Zaskoczony? Oczywiście, że tak - zwłaszcza moment zwolnienia. Mogę powtórzyć tylko zdanie zawodników, którzy już wcześniej wypowiedzieli się w tym temacie: my jesteśmy od grania. Musimy zaakceptować tę decyzję, życie toczy się dalej – zaznaczył reprezentant Polski.

Jednocześnie 31-latek ujawnił, że porozmawiał z Jerzym Brzęczkiem po jego zwolnieniu i podziękował mu za współpracę.

Celia Krychowiak pokazała za dużo? Piłkarz skomentował zdjęcie

- Taki żywot trenera. My skupiamy się na tym, by marcowe mecze w eliminacjach mistrzostw świata były zwycięskie i żebyśmy na Euro wypadli jak najlepiej.

Grzegorz Krychowiak rozmawiał z Jerzym Brzęczkiem po zwolnieniu

Krychowiak wyjaśnił, że jego współpraca z 49-letnim trenerem układała się dobrze. - Grałem systematycznie, ale najważniejsze jest dobro drużyny i wyniki. Wyniki były, ale czegoś zabrakło – dodał.

Ponadto gracz Lokomotiwu ujawnił, że jest już po pierwszej rozmowie z Paulo Sousą. Reprezentant Polski przyznał, że z optymizmem patrzy w przyszłość.

- Dwóch zawodników z mojego Lokomotiwu współpracowało wcześniej z trenerem Sousą. Miałem okazję dowiedzieć się czegoś na jego temat. Jestem dobrej myśli. Zaczynamy nowy etap.

W drugiej połowie stycznia Paulo Sousa został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Portugalczyk poprowadzi biało-czerwonych w marcowych meczach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze 2022 i w turnieju Euro 2021.

RadioZET.pl/wp.pl