Węgry - Portugalia GOLE meczu Euro 2021. Zobacz bramki

15.06.2021 20:01
Cristiano Ronaldo

Węgry przegrały z Portugalią 0:3 (0:0) w pierwszym meczu grupy F Euro 2021. Dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo, który poprawił rekord Michela Platniego. Zobacz wideo wszystkich goli.

Węgry - Portugalia - GOLE. Mistrzowie Europy spełnili swoje zadanie i wygrali pierwsze spotkanie na Euro 2021. Piłkarze długo kazali czekać kibicom na bramki, bo wszystkie padły dopiero pod koniec meczu.

W 84. minucie świetnie spisujący się między słupkami Gulacsi musiał skapitulować. Bramkarz Węgier był zasłonięty podczas uderzenia Guerreiro. Piłka po drodze trafiła jeszcze w Orbana i zaskoczyła golkipera.

Węgry - Portugalia: BRAMKI meczu Euro 2021

Po 120 sekundach Rafa Silva został sfaulowany przez Orbana w polu karnym, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Cristiano Ronaldo, który wpakował futbolówkę do siatki i został samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców wszech czasów na Euro. Portugalczyk wyprzedził Michela Platiniego, który miał dziewięć goli.

Ronaldo dobił rywali w 92. minucie. Po dwójkowej akcji z Rafa Silvą pzawodnik Juventusu minął Gulacsiego i skierował piłkę do pustej bramki.

Węgry - Portugalia 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Raphael Guerreiro (84), 0:2 Cristiano Ronaldo (87-karny), 0:3 Cristiano Ronaldo (90+2).