Ronaldo i Benzema show, festiwal karnych w starciu mistrzów

23.06.2021 22:56
Portugalia - Francja

Reprezentacja Portugalii zremisowała z Francją 2:2 w 3. kolejce grupy F Euro 2020 (2021). Gole dla swoich drużyn strzelali Cristiano Ronaldo i Karim Benzema.

Po pierwszym kwadransie gry kapitalną interwencją popisał się Rui Patricio. Kylian Mbappe znalazł się w akcji sam na sam z bramkarzem, ale górą był ten pierwszy. W 27. minucie Hugo Lloris za odważnie wyszedł do wrzutki z rzutu rożnego i staranował Danilo. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla mistrzów Europy.

Jedenastkę pewnie wykorzystał ristiano Ronaldo, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Przez kilka kolejnych minut gra mistrzów świata kompletnie stanęła, a Portugalczycy zaczęli dominować w środku pola. Gdy wydawało się, że zespół Santosa podwyższy prowadzenie, na sam koniec pierwszej połowy Semedo w polu karnym sfaulował Mbappe. Jedenastkę na bramkę zamienił Karim Benzema.

Po zmianie stron Francuzi rzucili się do ataku. Po trzech minutach od wznowienia gry Ruiego Patricio po raz drugi pokonał Benzema. W pierwszej chwili wydawało się, że piłkarz Realu Madryt był na spalonym. Jednak VAR uznał trafienie napastnika.

Portugalia - Francja: Remis w starciu mistrzów

Po dziesięciu minutach sędzia podyktował trzeciego karnego w tym spotkaniu. W polu karnym Francji Kounde zagrywał piłkę ręką, a drugie trafienie zanotował Ronaldo. W 68. minucie Trójkolorowi byli bliscy wyjścia na prowadzenie, ale Patricio fenomenalnie obronił strzał Pogby, a po chwili "wyciągnął" dobitkę Griezmanna.

Pod koniec wydawało się, że obie drużyny są zadowolone z remisu, który dawał im awans do 1/8 finału. Ostatecznie Portugalczycy zremisowali z Francją 2:2 na koniec fazy grupowej Euro 2020.

Portugalia - Francja 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Cristiano Ronaldo (31-karny), 1:1 Karim Benzema (45+2-karny), 1:2 Karim Benzema (48), 2:2 Cristiano Ronaldo (60-karny).