Portugalia lepsza od Węgier. Rekordowy Cristiano Ronaldo

15.06.2021 19:45
Węgry - Portugalia

Portugalia w meczu 1. kolejki fazy grupowej Euro 2021 pokonała reprezentację Węgier 3:0. Dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo, który został najlepszym strzelcem w historii mistrzostw Europy.

• Reprezentacja Portugalii na otwarcie Euro 2021 wygrała w Budapeszcie z Węgrami 3:0
  • Cristiano Ronaldo i spółka bronią tytułu mistrza Europy
  • W kolejnych spotkaniach Portugalia zagra z Niemcami i Francją

Portugalia od samego początku dyktowała tempo gry i tworzyła bramkowe okazje. Już w 5. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Diego Jota, ale zmarnował dobrą okazję i z bliska trafił w bramkarza rywali. W końcówce pierwszej połowy doskonałe podanie Bruno Fernandesa zmarnował Cristiano Ronaldo, który z bliska posłał piłkę ponad bramką.

Bezbramkowy remis utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron nieco lepiej prezentowali się Węgrzy, którzy dochodzili do pola karnego rywali. Pierwszy gol w tym spotkaniu padł jednak dopiero w 84. minucie. Przytomnie w polu karnym rywali zachował się Rapahel Guerreiro i płaskim strzałem pokonał Petera Gulacsiego. Chwilę później sędzia podyktował rzut karny po faulu na Rafie Silvie. Jedenastkę na gola zamienił Cristiano Ronaldo.

Euro 2021. Rekord goli Cristiano Ronaldo

Dzięki temu trafieniu napastnik Juventusu został najlepszym strzelcem w historii mistrzostw Europy. Po chwili pokonał Gulacsiego ponownie - tym razem po podaniu Rafy i wyśrubował rekord. Łącznie w historii Euro ma już na koncie 11 bramek.

W drugim meczu 1. kolejki grupy F reprezentacja Francji zmierzy się z Niemcami.