Francuzi górą w hicie kolejki, trudna sytuacja Niemiec na początku Euro

15.06.2021 22:55
Francja - Niemcy NA ŻYWO

Reprezentacja Francji pokonała w hicie 1. kolejki Euro Niemcy 1:0. Bramka padła po samobójczym golu Matsa Hummelsa.

Reprezentacja Francji jako pierwsza wysłała poważne ostrzeżenie Niemcom już w 16. minucie. Wówczas po wrzutce w pole karne główkował Paul Pogba, ale uderzył nad poprzeczką. Po kilku chwilach po charakterystycznym rajdzie na bramkę Manuela Neuera strzelał Kylian Mbappe, ale jego uderzenie obronił bramkarz Bayernu.

W 20. minucie znakomitym podaniem popisał się Pogba, który zagrał na skrzydło do Lucasa Hernandeza. Ten z powietrza dograł futbolówkę do środka pola karnego, a tam Mats Hummels pechowo wbił ją do bramki.

Po stracie gola Niemcy rzuciły się do ataku i starały się doprowadzić do wyrównania. Jednak do końca pierwszej połowy ekipie Joachima Loewa nie udało się poważnie zagrozić rywalom.

Francja - Niemcy: Dwa nieuznane gole trójkolorowych

Po zmianie stron bliski podwyższenia prowadzenia dla Francji był Adrien Rabiot, ale trafił w słupek. Z drugiej strony odpowiedział Serge Gnabry, ale po jego uderzeniu piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

Niemieccy piłkarze utrzymywali się na połowie Trójkolorowych, ale nie potrafili wejść w pole karne mistrzów świata. W pewnym momencie kapitalny kontratak przeprowadzili Francuzi, po którym piłkę w siatce umieścił Mbappe, ale wcześniej zawodnik PSG był złapany na spalonym.

W 78. minucie Mbappe wszedł w pole karne, ale tam futbolówkę wślizgiem odebrał mu Hummels. 22-latek przewrócił się, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

Pod koniec meczu 22-latek po raz kolejny popisał się efektownym rajdem i zagrał w środek pola karnego do Benzemy, który pokonał Neuera. Jednak i tym razem VAR udowodnił, że Mbappe znajdował się na pozycji spalonej.

Francja - Niemcy 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mats Hummels (20-samobójcza).