Zamknij

Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii. Pobił kolejny rekord

23.06.2021 23:40
Euro 2021. Cristiano najlepszym strzelcem w historii. Pobił kolejny rekord
fot. PAP/EPA/Laszlo Balogh / POOL

Cristiano Ronaldo dzięki dwóm trafieniom w meczu z Francją wyrównał rekord bramek strzelonych dla drużyny narodowej. Ustanowił go irański napastnik Ali Daei, który dla kadry strzelił 109 goli. Taką samą liczbę trafień ma na koncie Portugalczyk.

  Cristiano Ronaldo zdobył dla Portugalii 109 bramek w 178 meczach. W środę pokonał Hugo Llorisa dwukrotnie, za każdym razem z rzutu karnego. 

Ronaldo jest pierwszym graczem w historii, który zagrał na pięciu mistrzostwach Europy. Na tegorocznym turnieju zdobył już 5 goli w 3 meczach. Na wszystkich turniejach  Euro Ronaldo strzelił już 14 bramek, czyli o 5 więcej niż drugi w rankingu Michel Platini.

Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii. "On jest tak dobry, że nie muszę go chwalić"

Ali Daei, którego rekord został wyrównany, zdobył dla Iranu 109 goli w 149 meczach. W kadrze grał w latach 1993 – 2006. Daei wielokrotnie mówił, że będzie zachwycony, jeśli Ronaldo pobije jego rekord. - Od tego są rekordy: by je łamać – szczerze przyznawał irański supersnajper.

- Ronaldo ma mnóstwo jakości. Bardzo go szanuję. Jest tak dobry, że nie muszę go chwalić – stwierdził irański rekordzista.

RadioZET.pl/AFP