Zamknij

Coca-Cola wydała komunikat po zachowaniu Cristiano Ronaldo

16.06.2021 17:56
Cristiano Ronaldo
fot. PAP/EPA

Cristiano Ronaldo wywołał burzę odstawiając butelki Coca-Coli na konferencji prasowej. Do zachowania piłkarza Juventusu odniósł się światowy koncern, który przekonywał, że „nic takiego się nie stało”.

Cristiano Ronaldo i jego gest na konferencji prasowej z butelkami Coca-Coli obiegł cały świat. Kibice szeroko komentowali zachowanie Portugalczyka, który odstawił butelki napoju i wskazując na wodę, podkreślał „pijcie wodę”.

Cała sytuacja odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych i nie tylko. Dziennik „Marca” przekazał, że po tym zdarzeniu akcje Coca-Coli na rynku europejskim spadły z 56,1 dolarów do 55,2, wyceniając spadek wartości koncernu o cztery miliardy dolarów.

Cristiano Ronaldo: Komentarz Coca-Coli po geście piłkarza

Serwis givemesport.com opublikował komunikat rzecznika prasowego Coca-Coli. Jego zdaniem nic takiego się nie stało, a każdy ma prawo wyboru.

- Każdy ma prawo do swoich preferencji smakowych i wyboru napoju. Piłkarze, którzy pojawiają się na konferencjach prasowych, otrzymują od firmy wodę, Coca-Colę i Coca-Colę Zero Sugar. Zawodnicy i trenerzy mogą swobodnie wybierać napoje, na które mają ochotę – zaznaczył.

W międzyczasie fani wypominali Cristiano Ronaldo reklamowanie w przeszłości znanej sieci fast-foodów i samej…Coca-Coli na rynku azjatyckim.

RadioZET.pl