Zamknij

Szwecja pokonała Słowację w "polskiej" grupie. Co to oznacza dla biało-czerwonych?

18.06.2021 16:52
Szwecja pokonała Słowację w polskiej grupie
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski na Euro 2020 (2021): co oznacza wynik spotkania Szwecja - Słowacja? Biało-czerwoni w sobotę z Hiszpanią zagrają "mecz o wszystko". Porażka będzie oznaczała pożegnanie z turniejem.

  • Reprezentacja Szwecji pokonała w "polskiej" grupie Euro 2020 (2021) Słowację 1:0
  • To najgorszy rezultat dla biało-czerwonych
  • Co dla Polski oznacza zwycięstwo Szwecji ze Słowacją?

Szwecja - Słowacja WYNIK. Zwycięstwo drużyny "Trzech Koron" ze Słowakami to z punktu widzenia biało-czerwonych najgorszy możliwy rezultat. Przy równej liczbie punktów Polacy nie wyprzedzą naszych południowych sąsiadów, gdyż przegrali z nimi bezpośrednie spotkanie. Szwedzi w tabeli grupy E mają w tej chwili cztery "oczka", a Hiszpania tylko jedno. Co to oznacza?

Reprezentacja Polski w sobotę nie będzie mogła przegrać z Hiszpanią, jeśli chce zachować szanse na awans do 1/8 finału Euro 2020 (2021). To efekt zwycięstwa Szwedów ze Słowacją 1:0 po trafieniu Emila Forsberga z rzutu karnego. Remis spowoduje, że w ostatniej kolejce podopieczni Paulo Sousy będą musieli ograć niepokonaną po dwóch seriach gier ekipę Szwecji.

Euro 2020: Polska - Hiszpania - "mecz o wszystko"

Biało-czerwoni na dużych turniejach wielokrotnie już w drugiej kolejce musieli grać "mecz o wszystko" i ani razu w takim przypadku nie wygrali. Na mistrzostwach świata w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku zespół Jerzego Engela został zdemolowany przez Portugalię 0:4, cztery lata później drogę do fazy pucharowej zamknęli nam Niemcy (0:1), a na mundialu w Rosji w 2018 roku szans nie dała nam Kolumbia (0:3).

Na mistrzostwach Europy było tylko odrobinę lepiej, bo w 2008 roku Polacy zremisowali w drugiej serii gier z Austrią 1:1, ale potem i tak nie wyszli z grupy po porażce z Chorwacją 0:1. Na polskich i ukraińskich boiskach po dwóch remisach była szansa na awans, jednak na koniec przytrafiła się wpadka z Czechami (0:1). Tylko na imprezie we Francji biało-czerwoni nie musieli drżeć o awans, bo na otwarcie ograli Irlandię Północną 1:0.

Mecz Polska - Hiszpania na żywo na sport.radiozet.pl w sobotę 19 czerwca od godz. 21.

RadioZET.pl