Zamknij

Sergio Busquets zakażony koronawirusem. Kłopoty Hiszpanów przed Euro 2021

06.06.2021 22:50
Sergio Busquets
fot. PAP/EPA

Sergio Busquets zakażony koronawirusem - potwierdził Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej. Dla niezaszczepionych reprezentantów Hiszpanii to spore zagrożenie tuż przed startem Euro 2021.

Sergio Busquets uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. To oznacza, że grupowi rywale Polaków na Euro 2021 mogą być poważnie osłabieni.

- Sergio Busquets otrzymał pozytywy wynik ostatniego testu PCR, który został przeprowadzony w niedzielę rano, podczas zgrupowania drużyny narodowej w Las Rozas. Wszyscy pozostali członkowie drużyny są negatywni - podano na stronie RFEF.

Na ten moment nie wiadomo czy zawodnik Barcelony nie wystąpi na całym Euro 2021, czy opuści tylko jego część. Wszystko zależy od postępu choroby i czy nie pozostawi po sobie poważnego śladu na zdrowiu piłkarza.

Sergio Busquets zarażony koronawirusem

Zakażenie Busquetsa spowodowało, że Hiszpanie przez pewien czas będą przygotowywać się do europejskiego czempionatu w niewielkich grupkach, a program zajęć zostanie zmodyfikowany. Ponadto La Roja ma być odizolowana od wizyt z zewnątrz.

Polska – Hiszpania na żywo na Euro 2021 odbędzie się w sobotę, 19 czerwca. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl