Zamknij

Był trener reprezentacji Francji: "Lewandowski urodził się w niewłaściwym kraju"

25.06.2021 11:17

Robert Lewandowski urodził się w niewłaściwym kraju, by rozwinąć swój talent – stwierdził były trener reprezentacji Francji Raymond Domenech po odpadnięciu Polski z Euro.

Był trener reprezentacji Francji:  Lewandowski urodził się w niewłaściwym kraju"
fot. PAP/EPA/Anatoly Maltsev / POOL

Raymond Domenech stwierdził, że z jednego powodu faza grupowa Euro 2021 była bardzo smutna. „Lewandowski znowu opuszcza turniej zbyt szybko” – stwierdził były selekcjoner reprezentacji Francji. Szkoleniowiec dodał, że według niego Robert Lewandowski jest gigantem, który urodził się w niewłaściwym kraju, by móc w pełni rozwinąć swój potencjał.

Raymond Domenech od 2004 do 2010 roku był szkoleniowcem reprezentacji Francji, z którą wywalczył wicemistrzostwo świata na mundialu 2006.

Euro 2021. Lewandowski: "ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej"

Robert Lewandowski  we wpisie na Facebooku przyznał, że wszyscy zawodnicy są rozczarowani występem reprezentacji Polski w piłkarskich mistrzostwach Europy. Wyraził też nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ta drużyna da kibicom więcej radości.

"Wszyscy jesteśmy rozczarowani i zdajemy sobie sprawę, że ta historia mogła potoczyć się zupełnie inaczej. Walczyliśmy do końca. Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę w nasze możliwości - mamy zespół, który może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wiele radości. Dziękujemy, że jesteście" - zwrócił się do kibiców kapitan biało-czerwonych.

W środę Polacy odpadli z mistrzostw Europy. W trzech spotkaniach wywalczyli jeden punkt, zajęli ostatnie miejsce w grupie E i razem z siedmioma innymi zespołami zakończyli udział w turnieju. Na inaugurację ulegli Słowacji 1:2, następnie zremisowali 1:1 z Hiszpanią, natomiast na zakończenie zmagań grupowych przegrali 2:3 ze Szwecją. Lewandowski zdobył trzy z czterech goli biało-czerwonych.

loader