Zamknij

Radosław Majdan wylicza błędy Paulo Sousy przy powołaniach

10.06.2021 20:23
 Radosław Majdan wylicza błędy Sousy przy powołaniach
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

- W każdym meczu za kadencji selekcjonera Paulo Sousy zmieniała się formacja defensywna. Trochę się martwię, ponieważ z Islandią straciliśmy dwa gole. Mam nadzieję, że mecz ze Słowacją będzie nowym otwarciem - mówił w Radiu ZET Radosław Majdan. Jego zdaniem, nie wiadomo, czego możemy spodziewać się po naszej kadrze.

Prowadząca program Beata Tadla zapytała Radosława Majdana o ostatni występ kadry tuż przed Euro 2021. - Mecze towarzyskie powiedziały nam naprawdę niewiele. Jest wiele znaków zapytania. Trzeba pamiętać, że te spotkania to tak naprawdę rozgrzewka przed wielkim turniejem. Brakuje w nich ostrej walki, wysokiego tempa. Trener zwykle sprawdza różne założenia taktyczne - podkreślił były reprezentant Polski.

Zdaniem Radosława Majdana naszej kadrze brakuje stylu. - Każdy z zawodników ma świadomość, że musimy wygrać mecz ze Słowakami. Jeżeli tak się nie stanie, nasze szanse na awans spadną do zera - dodał.

Pytany o oczekiwania wobec naszego kapitana Roberta Lewandowskiego, odpowiada: - Euro wiąże się z dużą presją dla naszego kapitana. Robert Lewandowski strzelał dużo bramek w eliminacjach, natomiast na samych turniejach te statystki są bezwzględne. Wszyscy oczekujemy, że poprowadzi Polaków do zwycięstwa. 

Radosław Majdan wylicza błędy Sousy przy powołaniach

Beata Tadla zapytała gościa Radia ZET, jak ocenia powołania do naszej kadry. - Zdecydowanie brakuje mi powołania dla Sebastiana Szymańskiego. Zastanowiłbym się nad Bartoszem Kapustką, to zawodnik, który bardzo dobrze zaprezentował się w Legii Warszawa. Może nie wszyscy zgodzą się ze mną, ale dałbym szansę Kamilowi Grosickiemu. Zdaję sobie sprawę, że nie grał w klubie, ale to zawodnik, który jest dynamiczny i mógłby dawać zastrzyk energii po wejściu z ławki - podkreślił gość Radia ZET.

Całość na RadioZET.pl