Zamknij

Polska - Szwecja: Krystyna Pawłowicz uderza w rywali Polaków. Burza w sieci

21.06.2021 09:25
Krystyna Pawłowicz
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Krystyna Pawłowicz przed meczem Polska – Szwecja opublikowała post w mediach społecznościowych. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości wezwała grupowych rywali biało-czerwonych do…reparacji wojennych po Potopie Szwedzkim.

Reprezentacja Polski po sobotnim remisie z Hiszpanią pozostała w grze o wyjście z grupy Euro 2020 (2021). Aby biało-czerwoni uzyskali przepustkę do 1/8 finału, muszą pokonać Szwecję w ostatnim meczu grupy E. Kiedy wszyscy skupiają się wyłącznie na spotkaniu kadry Paulo Sousy, Krystyna Pawłowicz poszła o krok dalej.

Była posłanka PiS, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego, na kilka dni przed meczem wróciła do XVII wieku, nawiązując do „Potopu Szwedzkiego”. Zwróciła się do rywali Polaków o zwrot szkód, jakie wyrządzili Polsce w tamtym czasie.

Euro 2020 (2021): Na kogo Polska może trafić w 1/8 finału?

- Szwedzi!! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa,pamiątki i skarby,które przetrzymujecie – czytamy we wpisie.

Bez tytułu
fot. Twitter screen

- Jest dobra okazja by Szwedom przypomnieć,bo rabowali Polskę jak dzika barbaria,jak Rosjanie i Niemcy, a teraz w swych muzeach chwalą się w polską kulturą i jej skarbami.Nic nie lepsi od pozostałych złodziei pamiątek narodowych a udają dziś niewiniątka. Ale Polacy pamiętają .. – dodała w odpowiedzi do jednego z komentarzy.

Bez tytułu1
fot. Twitter screen

Polska - Szwecja: Wpis Pawłowicz wywołał burzę u rywali Polaków

Tweet Krystyny Pawłowicz dotarł także do Szwecji. Tamtejsze media napisały wprost o „polskim ataku”. Magazyn Aflonbladet zwrócił uwagę, że „Pawłowicz próbuje nagłośnić przedmeczową dyskusję w rzadko spotykany sposób”.

Reprezentacja Polski bez szans na awans z 3. miejsca do fazy pucharowej Euro

- W poście na Twitterze wskazuje, że to coś więcej niż mecz i żąda zemsty - za skutki siedemnastowiecznej wojny polsko-szwedzkiej. (...) Chciałaby, żeby Szwecja spłaciła reparacje wojenne, co do tej pory miało się nie wydarzyć – kontynuowali szwedzcy dziennikarze.

Po pewnym czasie Pawłowicz opublikowała inne zdjęcie z mieczem, tłumacząc, że poprzedni post „był żartobliwy”.

Polska – Szwecja na żywo odbędzie się w środę, 23 czerwca. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl