To już jest koniec. Reprezentacja Polski odpada z Euro 2020 (2021)

23.06.2021 19:53
Polska - Szwecja na żywo

Reprezentacja Polski na fazie grupowej zakończyła swój udział w Euro 2020 (2021). W ostatnim meczu grupy E biało-czerwoni musieli wygrać ze Szwecją, a jednak przegrali 2:3. Dublet Roberta Lewandowskiego nic nie dał.

• Reprezentacja Polski po trzech meczach odpada z Euro 2020 (2021)
  • W środę biało-czerwoni przegrali ze Szwecją 2:3 i rywalizację w grupie E zakończyli na ostatnim miejscu
  • Drużyna "Trzech Koron" awansowała do 1/8 finału z 2. miejsca, za Hiszpanią

Reprezentacja Polski przed meczem ze Szwecją w Sankt Petersburgu była w bardzo trudnej sytuacji. Po porażce ze Słowacją na inaugurację Euro 2020 (2021) i remisie z Hiszpanią w Sewilli na zakończenie zmagań w grupie E musiała pokonać ekipę "Trzech Koron". Niestety, schody zaczęły się już w 2. minucie...

W 82. sekundzie Emil Forsberg łatwo oszukał Kamila Jóźwiaka i uderzył pod nogą Jana Bednarka poza zasięgiem dłoni Wojciecha Szczęsnego. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 w 59. minucie i wydawało się, że ten turniej już w tym momencie dla biało-czerwonych się zakończył. Robert Lewandowski miał jednak inny plan na ten mecz.

Euro 2020 (2021): Polska - Szwecja [WYNIK]

Kapitan Polaków popisał się dubletem i doprowadził do remisu. Podopieczni Paulo Sousy do końca próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, szanse miał Jakub Świerczok, ale do siatki Robina Olsena nic więcej nie chciało wpaść. Dobili nas za to Szwedzi za sprawą Victora Claessona.

Rywalizację w grupie E wygrała Hiszpania, która zdemolowała Słowację 5:0. Szwecja awansowała z 2. miejsca.

Polska - Szwecja 2:3

Bramki: Robert Lewandowski (61., 84.) - Emil Forsberg (2., 59.), Victor Claesson (90.+4)