Zamknij

Kibice nie zawiedli. Znamy wyniki oglądalności meczu Polska - Szwecja

24.06.2021 14:41

Polska - Szwecja. Znamy wyniki oglądalności ostatniego grupowego spotkania naszej kadry na Euro 2021. Porażkę biało-czerwonych za pośrednictwem telewizji śledziło na żywo prawie 8,5 miliona widzów.

Polska - Szwecja OGLĄDALNOŚĆ. Ilu widzów oglądało porażkę na Euro 2021?
fot. PAP/EPA/Maxim Shemetov / POOL

Polska - Szwecja OGLĄDALNOŚĆ. Reprezentacja Polski w ostatnim grupowym meczu na Euro 2021 zmierzyła się ze Szwecją. Widzowie, którzy usiedli przy telewizorach, musieli czuć się zawiedzeni: Polacy długo nie potrafili stworzyć sobie okazji strzeleckich, a w obronie prezentowali się poniżej oczekiwań. Od 59 minuty przegrywaliśmy już 2:0 i tylko dzięki świetnej postawie Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego udało nam się wyrównać wynik spotkania. Do tego, pod koniec spotkania straciliśmy bramkę, a wraz z nią resztki nadziei, że uda się awansować dalej.

Polska - Szwecja: WYNIKI OGLĄDALNOŚCI inauguracji Euro 2021

Jak podał portal press.pl, reprezentacja Polski doznała porażki ze Szwecją na oczach 8,42 miliona widzów. Środowy mecz na żywo na antenach TVP 1, TVP Sport i TVP 4K śledziło więc prawie milion osób więcej niż spotkanie ze Słowacją. Gdy biało-czerwoni grali z Hiszpanią, oglądało ich 8,57 mln widzów.

Dla porównania, pierwsze spotkanie Euro 2016 z Irlandią Północną oglądało 12 mln widzów.

loader

RadioZET.pl/press.pl