Zamknij

Jakub Moder walczy z czasem. Opuścił ostatni trening przed meczem ze Szwecją

22.06.2021 12:25
Jakub Moder walczy z czasem
fot. PAP/EPA

Jakub Moder nabawił się kontuzji kolana w spotkaniu z Hiszpanią (1:1) i nie wziął udziału w ostatnim treningu przed "meczem o wszystko" ze Szwecją. Biało-czerwoni muszą wygrać w Sankt Petersburgu, by awansować do 1/8 finału Euro 2020 (2021).

  • Jakub Moder może nie zagrać w meczu Polska - Szwecja w Sankt Petersburgu
  • Pomocnik Brighton nie wziął udziału w żadnym treningu po spotkaniu z Hiszpanią
  • W środę biało-czerwoni muszą wygrać, by awansować do 1/8 finału Euro 2020 (2021)

Jakub Moder urazu nabawił się podczas spotkania Polska - Hiszpania w Sewilli. Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski tłumaczył, że jeden z rywali spadł na nogę pomocnika Brighton. Po meczu kolano spuchło, w związku z czym zawodnik musiał poddać się badaniu USG. Na szczęście nie wykazało ono żadnych uszkodzeń, ale młody gracz nie mógł trenować z drużyną.

– Zarówno w poniedziałek, jak i dzisiaj Kuba został w hotelu z jednym z fizjoterapeutów. Przechodzi różne zabiegi i decyzja, czy zagra ze Szwecją zapadnie tuż przed spotkaniem. Do 75 minut przed pierwszym gwizdkiem musimy zgłosić skład do UEFA, zatem mamy jeszcze dużo czasu na jej podjęcie – podkreślił Kwiatkowski.

Jakub Moder wskoczył do składu pod nieobecność zawieszonego za czerwoną kartkę Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik Lokomotiwu Moskwa będzie do dyspozycji trenera na starcie z ekipą "Trzech Koron".

Polska - Szwecja: Dobre wieści ws. Jana Bednarka

Nie ma natomiast przeszkód, aby w środowym meczu wystąpił Jan Bednarek. Pod koniec potyczki z Hiszpanią 25-letniemu środkowemu obrońcy odnowił się uraz, z którym zmagał się przed inauguracyjnym spotkaniem ME ze Słowacją.

– Janek ma normalnie trenować z pełnym obciążeniem. Poprawia się także stan zdrowia bramkarza Łukasza Fabiańskiego, który również ma mieć więcej zajęć i nie będą się sprowadzały tylko do truchtania wokół boiska. Innych problemów zdrowotnych nie mamy – zapewnił rzecznik reprezentacji i PZPN.

Kadrowicze Paolo Sousy we wtorek przed południem odbyli w Gdańsku ostatni trening przed meczem ze Szwecją, a o godz. 14 odlecą do Sankt Petersburga. Wieczorem portugalski selekcjoner i Mateusz Klich wezmą udział w oficjalnej konferencji prasowej.

RadioZET.pl/PAP