Zamknij

Polska - Słowacja: Przewidywany skład. Sousa zaskoczy kibiców?

14.06.2021 08:40
Polska - Słowacja skład
fot. PAP

Polska - Słowacja - przewidywany skład na inaugurację Euro 2021. Biało-czerwoni zaczynają walkę na mistrzostwach Europy. Jak w pierwszym meczu Euro 2021 zagrają Polacy? Paulo Sousa znów może sprawić niespodziankę w kwestii składu na mecz Polska - Słowacja. Sprawdź przewidywaną pierwszą jedenastkę na mecz ze Słowacją.

Polska – Słowacja - przewidywany skład. Reprezentacja Polski rozpoczyna walkę na Euro 2021. W poniedziałek na stadionie w Sankt Petersburgu biało-czerwoni podejmą Słowację. Na ten mecz czekają wszyscy polscy kibice. Przed spotkaniem każdy fan zadaje sobie pytanie: jakim składem zagrają Polacy?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć. W meczach towarzyskich z Rosją i Islandią Paulo Sousa rotował składem i nie wiadomo, na kogo postawi Portugalczyk w starciu Polska – Słowacja. Selekcjoner reprezentacji Polski sam nie krył, że ma wątpliwości co do kilku piłkarzy na pewnych pozycjach. Jedno jest pewne: 50-latek znów może sprawić niespodziankę - jeszcze nigdy nie wystawił takiego samego składu, jak w poprzednim meczu.

Paulo Sousa od samego objęcia polskiej kadry wydawał jasne komunikaty jedynie w sprawie bramkarza. U niego numerem jeden jest Wojciech Szczęsny. I to właśnie gracz Juventusu powinien stanąć między słupkami na inaugurację Polaków na Euro 2021.

Polska - Słowacja: Przewidywany skład. Jak zagrają Polacy?

Biało-czerwoni ze Słowacją mają zagrać trzema obrońcami. Z pewnością w defensywie nie zabraknie Kamila Glika, który jest ostoją naszej obrony i to jemu najwięcej czasu poświęcał portugalski trener podczas ostatniego przedmeczowego treningu. Doświadczony defensor zagra z Janem Bednarkiem. Zawodnik Southampton przez kilka dni nie trenował z drużyną, na mecz ze Słowacją powinien być jednak gotowy do gry. Para będzie wspierana przez Bartosza Bereszyńskiego, który w czasie zgrupowania w Opalenicy był chwalony przez Sousę.

Polska kadra nie oglądała dramatu Eriksena. "Lewy" napisał wiadomość do Duńczyka

Jeżeli chodzi o pomoc, to tutaj możemy być pewni gry piłkarzy, którzy mają spore doświadczenie na wielkich turniejach. W spotkaniu ze Słowacją od pierwszych minut powinni zagrać Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński. Ten drugi w kontrolnym starciu z Islandią zdobył bramkę, potwierdzając, że jest w dobrej formie. Z kolei na wahadłach możemy spodziewać się występu Macieja Rybusa i Kamila Jóźwiaka. W drugiej linii od pierwszych minut zagra również Mateusz Klich. O wyjściowy skład ze Słowacją walczył z Jakubem Moderem, ale wydaje się, że to pomocnik Leeds United będzie wyborem selekcjonera reprezentacji Polski, zwłaszcza że pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu towarzyskim z Rosją

W ataku oczywiście jedno miejsce zarezerwowane jest dla Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski nie powinien być osamotniony na tej pozycji. Po wypadnięciu kontuzjowanego Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka, o pierwszy skład Karol Świderski rywalizował z Jakubem Świerczokiem. Jednak to graczowi Piasta Gliwice bliżej do rozpoczęcia meczu ze Słowacją od pierwszego gwizdka. W meczu z Rosją zdobył swoją pierwszą bramkę w biało-czerwonych barwach i pokazał, że nie ulega presji w grze w koszulce z orzełkiem na piersi.

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Bednarek - Rybus, Krychowiak, Zieliński, Klich, Jóźwiak - Świerczok, Lewandowski

Polska - Słowacja na żywo na sport.radiozet.pl w poniedziałek 14 czerwca od godz. 18.

RadioZET.pl