Zamknij

Bez oficjalnych treningów przed meczem Polska - Słowacja: "Decyzja UEFA"

12.06.2021 15:15
Trening reprezentacji Polski
fot. PAP

Przed meczem Polska - Słowacja w Sankt Petersburgu nie będzie oficjalnego treningu. Taką decyzję podjęła UEFA - powiedział team menedżer piłkarskiej reprezentacji Jakub Kwiatkowski. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 14 czerwca.

  • Reprezentacja Polski nie odbędzie oficjalnego treningu na stadionie w Sankt Petersburgu przed meczem Euro 2021 ze Słowacją
  • Biało-czerwoni ostatnie zajęcia przeprowadzą w Gdańsku
  • Relacja na żywo z meczu Polska - Słowacja na sport.radiozet.pl w poniedziałek 14 czerwca od godz. 18

Polska - Słowacja bez oficjalnego treningu w Sankt Petersburgu. - Petersburg jest wyjątkiem, tam mecze są rozgrywane co dwa dni. UEFA podjęła taką decyzję, aby wyrównać szansę, i nie ma oficjalnych treningów na stadionie w Petersburgu. UEFA zaproponowała boisko alternatywne, ale uznaliśmy, że to nie ma żadnego sensu. Wolimy zostać w Gdańsku i trenować na miejscu - wyjaśnił Kwiatkowski podczas sobotniej konferencji prasowej.

W niedzielę o godz. 10 na Polsat Plus Arenie odbędzie się oficjalny trening, a po jego zakończeniu zawodnicy wrócą do hotelu, zjedzą obiad. Wyjazd na lotnisko zaplanowano na 13.45. Oficjalna konferencja prasowa odbędzie się w niedzielę o godz. 20.15.

Polska - Słowacja bez oficjalnego treningu w Sankt Petersburgu

"Konferencja będzie przeprowadzona w trybie online, to także decyzja UEFA. Będzie transmitowana na kanałach społecznościowych. Pytania będą mogli zadawać jednak tylko dziennikarze akredytowani na turniej" - dodał Kwiatkowski.

Team menedżer zespołu dodał, że zespół wróci do kraju bezpośrednio po poniedziałkowym meczu ze Słowacją. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce po ostatnim spotkaniu fazy grupowej ze Szwecją również w Sankt Petersburgu. - Na mecz z Hiszpanią do Sewilli polecimy rano w przeddzień spotkania, tam odbędziemy normalny trening - wyjaśnił.

Relacja na żywo z meczu Polska - Słowacja na sport.radiozet.pl w poniedziałek 14 czerwca od godz. 18. W grupie E turnieju rywalami Polaków są ponadto reprezentacje Hiszpanii i Szwecji

RadioZET.pl/PAP