Zamknij

Jan Bednarek wrócił do treningów z drużyną. Ma być gotowy na mecz ze Słowacją

12.06.2021 13:13
Jan Bednarek wrócił do treningów z drużyną
fot. PAP

Jan Bednarek z powodu problemów mięśniowych nie wystąpił we wtorkowym meczu towarzyskim przeciwko Islandii, a następnie przez kilka dni trenował indywidualnie. W sobotę wrócił do zajęć z drużyną i ma być gotowy na inauguracyjne spotkanie Euro 2021 Polska - Słowacja.

  • Jan Bednarek po kilku dniach odpoczynku powrócił do treningów z drużyną
  • Stoper Southampton narzekał na problemy mięśniowe
  • Zawodnik ma być gotowy do gry na pierwszy mecz Euro 2021 Polska - Słowacja

Jan Bednarek jest obok Kamila Glika fundamentalną postacią w linii obrony reprezentacji Polski i ma być jednym z filarów naszego zespołu podczas Euro 2021. Trener Paulo Sousa niestety nie mógł z niego skorzystać w ostatnim sprawdzianie przed turniejem, gdyż stoper Southampton narzekał na problemy mięśniowe. Przeciwko Islandii w Poznaniu nie wystąpili ponadto narzekający na drobne urazy Mateusz Klich i Bartosz Bereszyński.

Gracze Leeds United i Sampdorii Genua błyskawicznie wrócili do zajęć z drużyną, a na Jana Bednarka trzeba było poczekać nieco dłużej. Jeszcze w piątek w "Gościu Radia ZET" rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski tłumaczył, że "on potrzebuje jeszcze kilku dni, może jednego dnia, by zacząć ćwiczyć z kolegami". W sobotę, na dwa dni przed inauguracyjnym spotkaniem Euro 2021 Polska - Słowacja, z obozu kadry napłynęły wreszcie pozytywne wieści.

Polska - Słowacja. Jan Bednarek ma być gotowy do gry

Jan Bednarek, podobnie jak pozostała 25-osobowa grupa, wziął udział w porannym sobotnim treningu na stadionie Lechii Gdańsk i wszystko wskazuje na to, że będzie do dyspozycji selekcjonera na poniedziałkowe starcie z południowymi sąsiadami. Zawodnicy ćwiczyli w strugach deszczu.

Wciąż nie wiadomo, kto zagra w linii obrony na inaugurację Euro 2021. Paulo Sousa w każdym z pięciu dotychczasowych spotkań wystawiał innych graczy w tej formacji, nie mógł jej zgrywać m.in. przez kontuzje. Wydaje się, że optymalna defensywa składałaby się z Bednarka, Kamila Glika i Bartosz Bereszyńskiego bądź Tomasza Kędziory, który zagrał dobre zawody z Rosją i z Islandią.

Relacja na żywo z meczu Polska - Słowacja na sport.radiozet.pl w poniedziałek 14 czerwca od godz. 18.

RadioZET.pl