Zamknij

Polska - Słowacja: Czy Polacy uklękną przed meczem? Jest decyzja

14.06.2021 11:55
reprezentacja Polski
fot. PIOTR SZCZEPANSKI/REPORTER

Reprezentacja Polski nie uklęknie przed pierwszym meczem Euro 2021 ze Słowacją – podaje serwis WP Sportowe Fakty. Tym samym biało-czerwoni dołączyli do kilku innych drużyn, które podjęły identyczną decyzję.

Reprezentacja Polski już w czasie eliminacji do mistrzostw świata w Katarze w spotkaniu z Anglią nie klęknęła przed pierwszym gwizdkiem. Wówczas biało-czerwoni zdecydowali się na inny gest – wskazując na naszywkę UEFA, na której znajdował się napis „respect”.

Podobnie będzie na Euro 2021. Na poniedziałkowej odprawie przed starciem ze Słowacją kadra Paulo Sousy postanowiła, że nie uklęknie przed rozpoczęciem meczu - dowiedział się portal WP Sportowe Fakty. Jednocześnie biało-czerwoni poszli śladem Węgrów i Szkotów, którzy również zrezygnowali z takiego gestu.

Polska - Słowacja: Biało-czerwoni nie klękną przed meczem

Przypomnijmy, że jest to akcja związana z organizacją "Black Lives Matter", która promuje walkę z rasizmem. Nawiązuje do tragicznej śmierci George’a Floyda z 2020 roku. Mężczyzna zginął po interwencji jednego z funkcjonariuszy policji, który kolanem przyciskał jego głowę do ziemi i w ten sposób uniemożliwiał mu swobodne oddychanie. Piłkarze klękają nie tylko przed meczami reprezentacji, ale też w Premier League i krajowych pucharach.

Polska - Słowacja na żywo odbędzie się na sport.radiozet.pl. Relacja live zostanie przeprowadzona od godziny 18.

RadioZET.pl