Polska - Islandia. "Lewandowski zszedł, bo zgłosił potrzebę zmiany"

08.06.2021 21:46
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski opuścił boisko w meczu Polska - Islandia (2:2) w 80. minucie. Jak się okazuje, kapitan reprezentacji Polski sam poprosił o zmianę.

- Miałem mieć inne założenia taktyczne, ale Robert zgłosił potrzebę zejścia, więc szybko zmieniły się moje zadania - powiedział po meczu Karol Świderski, który zmienił Lewandowskiego. W wywiadzie udzielonym TVP dodał też, że jest niezwykle zadowolony ze zdobycia bramki.

To właśnie Karol Świderski zapewnił reprezentacji Polski remis, strzałem z bliska w 88. minucie.

Robert Lewandowski będzie gotowy na Euro 2021

Jeśli chodzi o Lewandowskiego, wszystko wskazuje na to, że zszedł jedynie z ostrożności i nie ma mowy o żadnej kontuzji. Napastnik Bayernu Monachium będzie gotowy na pierwszy mecz Euro 2021, który odbędzie się już 14 czerwca. Przeciwnikiem kadry Paulo Sousy będzie Słowacja.

Kolejnymi rywalami Polaków na mistrzostwach Europy będą Hiszpania (19 czerwca) i Szwecja (23 czerwca).

ZOBACZ KONIECZNIE: Euro 2021: GRUPY. TERMINARZ meczów w grupach na mistrzostwach Europy