Gole z meczu Polska - Islandia. Zobacz WIDEO bramek Zielińskiego i Świderskiego

08.06.2021 19:58
Piotr Zieliński

Polska - Islandia: Reprezentacja Polski zremisowała z Islandią 2:2 w ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2021. Gole dla Polaków zdobyli Piotr Zieliński i Karol Świderski, a dla Islandczyków strzelali Albert Gudmundsson oraz Brynjar Ingi Bjarnason. Zobacz WIDEO bramek z meczu Polska - Islandia!

Gol Piotra Zielińskiego padł w 34. minucie, na 1:1, po akcji rozpoczętej przez samego pomocnika SSC Napoli.

Polska - Islandia: Gol Piotra Zielińskiego

Rozgrywający biało-czerwonych przejął bezpańską piłkę odebraną Robertowi Lewandowskiemu, rozprowadził akcję do skrzydła, do Tymoteusza Puchacza, a nowy lewy obrońca Unionu Berlin dośrodkował zwrotnie do Zielińskiego, który następnie wpakował piłkę do siatki.

Polska - Islandia: Gol Karola Świderskiego

Bramka Karola Świderskiego padła z kolei na 2:2, w 88. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony 17-letniego Kacpra Kozłowskiego. Napastnik PAOK-u przyjął podanie od pomocnika Pogoni Szczecin na klatkę piersiową, ograł obrońcę i wbił piłkę do bramki pomiędzy nogami innego z defensorów.

Polska - Islandia: Gol Alberta Gudmundssona

W 26. minucie bramkę na 1:0 z rzutu rożnego strzelili Islandczycy, którzy wykorzystali nieporadną grę w obronie biało-czerwonych. Na listę strzelców dla naszych wtorkowych rywali wpisał się Albert Gudmundsson.

Polska - Islandia: Gol Brynjara Ingiego Bjarnasona

W 47. minucie Islandia wyszła na prowadzenie 2:1 po bramce Brynjara Ingiego Bjarnasona. Piłkę do zawodnika islandzkiego Akureyri dograł z lewej strony Gudmundur Thorarinsson, błąd w obronie popełnił Grzegorz Krychowiak, a Bjarnason, trochę w stylu Lewandowskiego, wpakował piłkę z woleja, z prostego podbicia, w lewy górny róg bramki Wojciecha Szczęsnego.

Ostatecznie reprezentacja Polski zremisowała z Islandią 2:2 w ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2021.

Kiedy i o której godzinie pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2021?

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na ME przeciwko Słowacji już w najbliższy poniedziałek, 14 czerwca, o godzinie 18:00 na Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu. Relacja live i wynik online meczu Polska - Słowacja na żywo na sport.radiozet.pl.