Zamknij

Polska - Islandia: Kiedy i o której mecz towarzyski? [GODZINA, DATA]

08.06.2021 13:50
Polska - Islandia GODZINA. Kiedy i o której godzinie ostatni mecz przed Euro?
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Polska - Islandia GODZINA, DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się ostatni mecz przed Euro 2021? GODZINA i DATA meczu el. MŚ 2022 Polska - Islandia. Relacja i wynik live meczu Polska - Islandia na sport.radiozet.pl.

  • Mecz Polska - Islandia będzie ostatnim spotkaniem naszej reprezentacji przed Euro 2021 
  • Już 14 czerwca nasza reprezentacja zagra ze Słowacją w Sankt Petersburgu
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz Polska - Islandia [GODZINA, DATA]

Polska - Islandia GODZINA, DATA.  We wtorek w Poznaniu piłkarska reprezentacja Polski spotka się w meczu towarzyskim z Islandią. Będzie to siódme spotkanie obu zespołów. Biało-czerwoni z tym rywalem jeszcze nie przegrali, a z sześciu potyczek wygrali pięć. Bilans bramkowy wynosi 13-5 na korzyść Polski.

Dwa pierwsze mecze z Islandczykami biało-czerwoni rozegrali w latach 1978-79 w eliminacjach mistrzostw Europy. Później - w 2000, 2001, 2005 i 2015 roku - grali towarzysko. Ostatni pojedynek na PGE Narodowym w Warszawie Polacy wygrali 4:2, m.in. dzięki dwóm trafieniom Roberta Lewandowskiego.

Polska - Islandia GODZINA, DATA: Kiedy i o której mecz?

Wtorkowe spotkanie będzie ostatnim sprawdzianem drużyny trenera Paulo Sousy przed mistrzostwami Europy.  Dzień później biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy zainaugurują 14 czerwca meczem ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją. 

W kadrze Polski na mecz z Islandią znajdzie się Arkadiusz Milik. Napastnik Marsylii, mający wcześniej problemy z kontuzjowanym kolanem, weźmie udział w poniedziałkowym treningu reprezentacji Polski przed towarzyskim spotkaniem z Islandią. Możliwe również, że piłkarz wystąpi we wtorkowym meczu w Poznaniu.

Polska - Islandia GODZINA: Kiedy i o której spotkanie el. MŚ 2022?

Mecz  Polska - Islandia na żywo odbędzie się we wtorek o godz. 18 na stadionie w Poznaniu.

RadioZET.pl/PAP