Polska - Islandia 2:2 w ostatnim sprawdzianie przed Euro 2021

08.06.2021 19:55
Polska - Islandia NA ŻYWO

Reprezentacja Polski zremisowała z Islandią 2:2 w ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2021. Gola na wagę remisu w 88. minucie zdobył Karol Świderski. Wcześniej do siatki rywali trafił Piotr Zieliński.

• Polska we wtorek, 8 czerwca, w towarzyskim spotkaniu mierzyła się z reprezentacją Islandii
  • Mecz Polska - Islandia był ostatnim spotkaniem biało-czerwonych przed Euro 2021
  • Spotkanie zakończyło się remisem 2:2

Reprezentacja Polski przystępowała do spotkania z Islandią w dość eksperymentalnym składzie. Na ławce rezerwowych zostali m.in. Kamil Jóźwiak, Jan Bednarek czy Bartosz Bereszyński. Szansę od pierwszych minut dostali za to tacy zawodnicy jak Przemysław Frankowski, Tomasz Kędziora czy Jakub Świerczok.

Biało-czerwoni od początku długo utrzymywali się przy piłce, ale to nie przekładało się na sytuacje bramkowe. W 24. minucie na prowadzenie wyszli goście. Albert Gudmundsson trącił piłkę odbitą w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zaskoczył Wojciecha Szczęsnego. W pierwszej chwili sędziowie nie uznali gola, gdyż dopatrzyli się pozycji spalonej. Po analizie VAR decyzja została zmieniona i bramkę zaliczono.

Podopieczni Paulo Sousy doprowadzili do remisu 10 minut później. Z kontratakiem ruszył Robert Lewandowski, zagrał na lewą stronę do Tymoteusza Puchacza, ten odegrał do środka, a z bliska, strzałem z pierwszej piłki bramkarza rywali pokonał Piotr Zieliński.

Do przerwy mieliśmy 1:1, ale tuż po wznowieniu gry Islandczycy ponownie zaskoczyli defensywę reprezentacji Polski. Dośrodkowania z lewej strony nie przeciął Grzegorz Krychowiak, piłka trafiła do Brynjara Ingiego Bjarnasona, a ten mocnym strzałem z powietrza nie dał szans Szczęsnemu.

Polakom bardzo trudno było odpowiedzieć. Lewandowski i spółka mieli wyraźne problemy ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji do wyrównania. Nieco lepiej było w samej końcówce, gdzie sytuacje mieli wprowadzeni z ławki rezerwowych Przemysław Płacheta i Kacper Kozłowski. Gola zdobył jednak dopiero w 88. minucie Karol Świderski. Napastnik PAOKu kapitalnie przyjął piłkę na klatkę piersiową i technicznym strzałem trafił na 2:2.

Tym samym w ostatnim sprawdzianie przed Euro 2021 kadra Paulo Sousy tylko zremisowała z Islandią. Pierwszy mecz na turnieju zagra już 14 czerwca, gdy zmierzy się ze Słowacją.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - ISLANDIA:

ZOBACZ KONIECZNIE: Euro 2021: GRUPY. TERMINARZ meczów w grupach na mistrzostwach Europy