Zamknij

Polska - Hiszpania: Znamy wyniki testów na koronawirusa reprezentantów Polski

18.06.2021 13:31
Reprezentacja Polski
fot. PAP

Reprezentacja Polski wystąpi w sobotnim meczu z Hiszpanią w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2020 w grupie E niemal w kompletnym składzie. Wszyscy zawodnicy biało-czerwonych otrzymali bowiem negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

  1. Jakub Kwiatkowski: "Wszystkie testy na COVID-19 u reprezentantów Polski dały wynik negatywny"
  2. Polska - Hiszpania: Plany biało-czerwonych przed meczem na Euro 2020
  3. Polska - Hiszpania: Kiedy i o której godzinie mecz Euro 2020? Relacja na żywo i wynik live online

Wszystkie testy na COVID-19 przeprowadzone w reprezentacji Polski przed sobotnim meczem Euro 2020 z Hiszpanią dały wynik negatywny - poinformował PAP team menedżer biało-czerwonych, Jakub Kwiatkowski. Piłkarze w piątkowe przedpołudnie wylecieli do Sewilli.

Zgodnie z procedurami UEFA wyniki badań na koronawirusa muszą być jak najbardziej aktualne. Dlatego przed podróżą z Gdańska do Hiszpanii polska kadra przeszła testy.

Jakub Kwiatkowski: "Wszystkie testy na COVID-19 u reprezentantów Polski dały wynik negatywny"

- Wyniki u każdego są negatywne. Jeżeli chodzi o kontuzje, wszyscy piłkarze, z wyjątkiem Łukasza Fabiańskiego, który ma uraz mięśniowy, są zdrowi - przekazał tuż przed wylotem Kwiatkowski.

Jak dodał, do Hiszpanii udała się cała kadra, łącznie z bramkarzem West Hamu United.

Polska - Hiszpania: Plany biało-czerwonych przed meczem na Euro 2020

Na piątkowy wieczór (godz. 19:15) zaplanowano w Sewilli wideokonferencję z selekcjonerem Paulo Sousą i obrońcą Kamilem Glikiem. Następnie biało-czerwoni wybiegną na trening.

W sobotnim spotkaniu w Sewilli nie będzie mógł wystąpić Grzegorz Krychowiak, który zobaczył dwie żółte kartki (w konsekwencji czerwoną) w przegranym 1:2 meczu ze Słowacją w Sankt Petersburgu.

Na zakończeniem grupy E Polacy zagrają 23 czerwca w Sankt Petersburgu ze Szwecją.

Polska - Hiszpania: Kiedy i o której godzinie mecz Euro 2020? Relacja na żywo i wynik live online

Mecz Polska - Hiszpania odbędzie się w sobotę, 19 czerwca, o godzinie 21:00, na Estadio La Cartuja w Sewilli. Relacja live i wynik online meczu Polska - Hiszpania na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP