Zamknij

Polska - Hiszpania: Sousa: Nie będzie wielkich zmian w składzie

18.06.2021 21:27
Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

Paulo Sousa przed meczem Polska - Hiszpania zapowiedział, że nie będzie zbyt wielu zmian w składzie na drugi mecz Euro 2020 (2021). - Bardziej zmieni się strategia niż skład - przyznał selekcjoner reprezentacji Polski.

Polska - Hiszpania: Paulo Sousa przed drugim starciem biało-czerwonych na Euro 2020 (2021) podkreślił, że nie dokona rygorystycznych zmian w składzie.

- Zmiany w składzie będą, ale niezbyt duże. Bardziej zmieni się nasza strategia, bo zagramy z innym typem rywala niż Słowacja - zaznaczył.

- Mamy dużą świadomość, po co tu przyjechaliśmy i jaki wynik chcemy osiągnąć. Wiemy, jak będzie wyglądać mecz, ale też wiemy, w jaki sposób możemy Hiszpanom zagrozić. Musimy wiedzieć, jak bronić, blokować, ale też kiedy i jak przejść do ataku - dodał.

Polska - Hiszpania: Sousa wierzy w sukces biało-czerwonych

Portugalczyk przypomniał, że w każdym z sześciu występów pod jego wodzą polska reprezentacja strzeliła co najmniej jedną bramkę i tę tendencję postara się utrzymać w sobotę. - Stwarzamy sytuacje, zdobywamy gole i to chcemy kontynuować. Wiemy też jednak, że Hiszpania ma możliwości oraz umiejętności kontrolowania gry i na to musimy być przygotowani.

Polska - Hiszpania: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać na żywo?

Nie zabrakło pytania o gole tracone po stałych fragmentach gry.

- Pracowaliśmy nad tym i zawsze mamy nadzieję, że uda się tego uniknąć. Analizy pokazują, że nasi rywale nie mają zbyt wielu okazji, by w ten sposób zdobyć gola, ale jednak to robią. Tu też trzeba wrócić do kwestii agresywności, determinacji. To jest niezbędne, by zapobiegać podobnym sytuacjom - nadmienił Sousa.

Polska - Hiszpania: Glik: Chcę grać o wyjście z grupy

Natomiast Kamil Glik przekonywał dziennikarzy, że mecz ze Słowacją jest już zamkniętym rozdziałem.

- Wszyscy zakładaliśmy, że w meczu (ze Słowacją) nie przegramy, że przynajmniej zremisujemy. Straciliśmy bramki, jakich nie powinniśmy tracić na takim turnieju. Dzień po przegranym meczu nie był łatwy, natomiast dziś wydaje się, że jest ok. Przetrawiliśmy już porażkę. Jestem przekonany, że drużyna jest gotowa, dobrze przygotowana pod względem mentalnym, jak i fizycznym - mówił doświadczony obrońca.

Glik wspominał również swoje mecze z Hiszpanią, gdy w młodzieżówce stał na bramce i gdy wiele lat później w towarzyskim spotkaniu Polacy przegrali 0:6.

- Byłem wtedy bardzo młodym człowiekiem. Wiele rzeczy się zmieniło. Chciałbym, żeby jutrzejszy mecz dał nam tlen do tego, żebyśmy ten trzeci mecz ze Szwecją zagrali o wyjście z grupy. Tego sobie i nam wszystkim życzę.

Polska - Hiszpania na żywo w sobotę, 19 czerwca. Relację live będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP