Zamknij

Paulo Sousa nie straci posady po Euro 2020. Boniek: "Ja go na pewno nie zwolnię"

17.06.2021 14:56
Paulo Sousa i Zbigniew Boniek
fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

Zbigniew Boniek potwierdził w czwartek około godziny 11:00, że praca Paulo Sousy jako trenera reprezentacji Polski nie jest zależna od wyniku, jaki biało-czerwoni osiągną na Euro 2020. - Ja go na pewno nie zwolnię. Chciałbym, żebyśmy w Polsce mieli 10-15 takich trenerów jak on - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na konferencji prasowej.

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zapowiedział na krótkiej konferencji prasowej przed czwartkowym treningiem reprezentacji Polski przed meczem z Hiszpanią, że nie zamierza zwolnić selekcjonera Paulo Sousy, nawet jeśli Portugalczyk nie osiągnie z biało-czerwonymi korzystnego rezultatu na Euro 2020.

Pytany o dotychczasową postawę Polaków na mistrzostwach Europy wyznał, jakby nieco na usprawiedliwienie, że nie przypomina sobie, by nasza kadra dobrze zaczęła jakikolwiek turniej.

Zbigniew Boniek o postawie Polski na Euro 2020: "Na razie nasze plany nie odpalają"

- Nie przypominam sobie, żeby reprezentacja po porażce w pierwszym meczu osiągnęła dobry wynik, ale to nie znaczy, że nie możemy mieć marzeń. Mamy dobrego, fajnego i mądrego trenera, ale na razie to "nie odpala" - powiedział na briefingu prasowym prezes PZPN-u.

Boniek zatrudnił Sousę w roli szkoleniowca reprezentacji Polski w styczniu 2021 roku. Portugalczyk podpisał kontrakt do końca listopada 2021 roku i otrzymał od prezesa jasny cel - awans co najmniej do baraży w eliminacjach do mistrzostw świata 2022. Dzisiaj Boniek potwierdził, że mimo rozczarowującego początku Euro 2020 w wykonaniu Polaków, nie zamierza przedwcześnie zwalniać portugalskiego trenera.

Boniek nie zwolni Paulo Sousy po nieudanym Euro 2020: "Ja tego na pewno nie zrobię"

- Posada Paulo Sousy nie jest uzależniona od wyniku na Euro. Ja go na pewno nie zwolnię. Chciałbym, żebyśmy w Polsce mieli 10-15 takich trenerów jak on - przyznał.

Prezes PZPN-u odniósł się również do popularnego w ostatnich kilkunastu godzinach vloga na profilu "Łączy nas piłka" na YouTube'ie, który odsłania kulisy meczu Polska - Słowacja. Na pokazanej na wideo odprawie przedmeczowej Sousa opisał szczegółowo, w jaki sposób trzeba wystrzegać się Milana Skriniara przy stałych fragmentach gry. Dokładnie w taki sposób biało-czerwoni stracili bramkę ze Słowakami kilka godzin później.

- Nie oglądałem jeszcze tego vloga. Gol Skriniara był błędem wszystkich naszych zawodników - zakończył Boniek.

Warto dodać, że Zbigniew Boniek kończy swoją kadencję w roli prezesa PZPN-u 18 sierpnia, a więc po tym terminie o przyszłości selekcjonera będzie decydował już nowy szef. Następcą Bońka zostanie najprawdopodobniej ktoś z dwójki Marek Koźmiński - Cezary Kulesza.

Polska - Hiszpania: Kiedy i o której mecz? Relacja na żywo i wynik live online

Mecz Polska - Hiszpania odbędzie się w sobotę, 19 czerwca, o godzinie 21:00, na stadionie La Cartuja w Sewilli. Relacja live i wynik online meczu Polska - Hiszpania na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport