Zamknij

Polska - Hiszpania: Na kogo postawi Paulo Sousa? [PRZEWIDYWANY SKŁAD]

18.06.2021 23:37
Polska - Hiszpania Skład
fot. PAP

Polska - Hiszpania SKŁAD PRZEWIDYWANY. Na kogo postawi Paulo Sousa? Reprezentacja Polski w drugiej kolejce Euro 2020 (2021) zagra "mecz o wszystko" z kadrą Hiszpanii, jednym z kandydatów do medali. Sprawdź PRZEWIDYWANY SKŁAD na spotkanie Polska - Hiszpania?

  • Reprezentacja Polski zagra z Hiszpanią w "meczu o wszystko" na Euro 2020 (2021)
  • Porażka będzie oznaczać pożegnanie z turniejem
  • Sprawdź PRZEWIDYWANY SKŁAD na mecz Polska - Hiszpania

Polska - Hiszpania SKŁAD PRZEWIDYWANY: Reprezentacja Polski na inaugurację Euro 2020 (2021) przegrała ze Słowacją i już na starcie skomplikowała sobie drogę do 1/8 finału turnieju. Sprawy jeszcze bardziej się zagmatwały po piątkowym zwycięstwie Szwecji z naszymi południowymi sąsiadami. W tej sytuacji starcie w Sewilli z Hiszpanią urosło dla biało-czerwonych do rangi "meczu o wszystko" - porażka będzie oznaczała pożegnanie z mistrzostwami Europy jeszcze przed konfrontacją z ekipą "Trzech Koron".

Selekcjoner Paulo Sousa przekonywał na konferencji prasowej, że nie dokona zbyt wielu roszad w wyjściowym zestawieniu. - Zmiany w składzie będą, ale niezbyt duże. Bardziej zmieni się nasza strategia, bo zagramy z innym typem rywala niż Słowacja - mówił Portugalczyk. Na kogo postawi Sousa w meczu Polska - Hiszpania?

Polska - Hiszpania SKŁAD PRZEWIDYWANY: Na kogo postawi Sousa?

Wiadomo, że selekcjoner będzie musiał znaleźć nowego defensywnego pomocnika. Grzegorz Krychowiak obejrzał czerwoną kartkę i nie będzie mógł pomóc drużynie w Sewilli. Kontuzjowany jest Łukasz Fabiański, ale on i tak jest w kadrze bramkarzem numer dwa.

Kto zagra za Krychowiaka? Najpewniej do składu wskoczy Jakub Moder, który wraz z Karolem Linettym, strzelcem honorowego gola ze Słowacją, będzie odpowiadał za rozbijanie ataków rywali. Podobną rolę może pełnić Mateusz Klich. O akcje zaczepne zadbają Robert Lewandowski i Piotr Zieliński.

Jedna zmiana nastąpi prawdopodobnie także w defensywie, ale to wahadłowy Kamil Jóźwiak straci miejsce w zespole. Zastąpi go Michał Helik, który może być przydatny także przy stałych fragmentach gry, a na prawą flankę powędruje Bartosz Bereszyński. Linię defensywy utworzą Jan Bednarek oraz Kamil Glik, a na lewym wahadle grać będzie Maciej Rybus.

Miejsce w bramce mimo samobója zachowa Wojciech Szczęsny.

Polska - Hiszpania SKŁAD PRZEWIDYWANY: Jak zagramy w Sewilli?

Wojciech Szczęsny – Maciej Rybus, Jan Bednarek, Kamil Glik, Michał Helik, Bartosz Bereszyński – Karol Linetty, Mateusz Klich, Jakub Moder, Piotr Zieliński – Robert Lewandowski.

RadioZET.pl/goal.pl