Zamknij

Piotr Zieliński załamany po Polska - Szwecja: "Turniej do zapomnienia"

23.06.2021 20:43
Piotr Zieliński
fot. PAP/EPA

Piotr Zieliński nie krył swojego smutku po przegranym 2:3 meczu Polska - Szwecja w trzeciej kolejce fazy grupowej Euro 2020. - Kończymy ten turniej z jednym punktem i idzie do zapomnienia, niestety - powiedział po porażce pomocnik biało-czerwonych.

Po porażce ze Szwecją 2:3 i odpadnięciu z Euro 2020 piłkarz reprezentacji Polski Piotr Zieliński uznał, że cały turniej jest do zapomnienia. - Po meczu patrzymy w tabelę, ostatnie miejsce, jeden punkt... - smucił się 27-letni pomocnik Napoli.

W pierwszej kolejce biało-czerwoni przegrali ze Słowacją 1:2, potem zremisowali z Hiszpanią 1:1. W środę grali o wszystko ze Szwecją, którą trzeba było pokonać, aby awansować.

Piotr Zieliński po meczu Polska - Szwecja: "Przegraliśmy na własne życzenie"

- Ten mecz dało się wygrać, ale trochę na własne życzenie go przegrywamy. Nie możemy tracić gola w pierwszej akcji. Pierwsza minuta meczu, a my przegrywamy już 0:1... Potem przegrywaliśmy 0:2, doszliśmy na 2:2, ale przez 10 minut zabrakło jeszcze więcej sprytu, koncentracji, chęci zdobycia bramki - ocenił Zieliński na antenie Telewizji Polskiej.

Polska jest w gronie ośmiu zespołów, które żegnają się z ME po fazie grupowej.

Zieliński: "Kończymy ten turniej z jednym punktem i idzie do zapomnienia"

- Po meczu patrzymy w tabelę, ostatnie miejsce, jeden punkt... Nie uważam, że gra była nie wiadomo jak słaba. Zabrakło więcej koncentracji z tyłu, pomocy, no i szczęścia. Kończymy ten turniej z jednym punktem i idzie do zapomnienia, niestety - spointował.

Pierwsze miejsce zajęła Szwecja z siedmioma punktami, druga jest Hiszpania z pięcioma. Mająca trzy "oczka" Słowacja również odpadła.

RadioZET.pl/PAP