Zamknij

Paulo Sousa pożegnał przyjaciela. Selekcjoner reprezentacji w żałobie

Maciej Walasek
11.06.2021 18:31
Paulo Sousa
fot. PAP

Adelino Augusto Graca Barbosa Barros, znany jako Neno nie żyje. Były portugalski bramkarz był przyjacielem Paulo Sousy. Zmarł w wieku 59 lat.

Paulo Sousa tuż przed pierwszym meczem Euro 2021 otrzymał przykrą wiadomość. W czwartek zmarł przyjaciel selekcjonera reprezentacji Polski – Neno. W swojej karierze grał w m.in. Vitorii Guimarae czy Benfice Lizbona. W latach 1989-1996 występował w reprezentacji Portugalii, w której zagrał w dziewięciu spotkaniach.

- Zmarł w czwartek, w swoim domu. Przyczyną zgonu była nagła choroba. Świat futbolu jest w szoku – napisał serwis record.pt.

Neno nie żyje. Zmarł bliski przyjaciel Paulo Sousy

Informacja o śmierci piłkarza dotarła do Paulo Sousy. Selekcjoner reprezentacji Polski grał z Neno w Benfice Lizbona. Szkoleniowiec biało-czerwonych opublikował post, w którym pożegnał zmarłego zawodnika.

- Drogi przyjacielu Neno. Najlepszy sposób, żeby Cię opisać, to bez wątpienia ktoś z pozytywną i radosną energią, którą przez lata zarażał innych i pomagał każdemu, kto miał szczęście go spotkać na swojej drodze. Są ludzie, którzy przejdą do historii, a także pozostaną w naszej historii, i Ty, przyjacielu Neno, jesteś jednym z nich. Życzę Ci, żebyś był w świecie, który Cię odzwierciedla - pełnym radości i szczęścia. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu – napisał Sousa.

Paulo Sousa razem z reprezentacją Polski lada dzień rozpocznie rywalizację na Euro 2021. W poniedziałek, 14 czerwca polscy piłkarze zagrają ze Słowacją, 19 czerwca zmierzą się z Hiszpanią, a 23 czerwca podejmą Szwecję. Relacje ze wszystkich meczów Euro na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl