Zamknij

Męskie spotkanie kadrowiczów. Rozmawiali o błędach w meczu ze Słowacją

17.06.2021 23:33
Męskie spotkanie kadrowiczów
fot. PAP

Reprezentanci Polski we własnym gronie wyjaśnili sobie wszystkie błędy z inauguracyjnego spotkania Euro 2021 ze Słowacją. Spotkanie odbyło się w środowy wieczór - donosi portal meczyki.pl.

  • Reprezentacja Polski rozpoczęła Euro 2020 (2021) od porażki z najsłabszą w grupie Słowacją 1:2
  • Po porażce piłkarze byli wściekli, dlatego zorganizowali spotkanie we własnym gronie, by wyjaśnić sobie nieporozumienia i wzajemnie zmobilizować się na starcie z Hiszpanią
  • Mecz Polska - Hiszpania na żywo na sport.radiozet.pl w sobotę 19 czerwca od godz. 21

Mecz Polska - Słowacja miał utorować drogę biało-czerwonym do 1/8 finału Euro 2020 (2021), tymczasem to rywale uchylili sobie furtkę, wygrywając 2:1, a podopieczni Paulo Sousy muszą szukać punktów w starciach z mocniejszymi rywalami - Hiszpanią i Szwecją. Na nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać, że portugalski szkoleniowiec uczulał swoich podopiecznych na stałe fragmenty gry, a zwłaszcza na Milana Skriniara, a to właśnie ten zawodnik ustalił wynik spotkania po rozegraniu rzutu rożnego.

Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak i Jan Bednarek, goście konferencji prasowych, jak jeden mąż podkreślali, że nie zwieszają jeszcze głów, ale trzeba wyciągnąć wnioski z tej porażki i z błędów, które nie powinny się zdarzyć. - Jesteśmy bardzo źli. Mieliśmy sytuacje do zdobycia bramki, zabrakło nam też szczęścia, ale ten mecz nie wyglądał tak, jak chcieliśmy. Jest w nas sportowa złość, nie możemy się poddać i walczymy do końca - mówił strzelec honorowego gola.

Polska - Słowacja: Biało-czerwoni źli po porażce

- Teraz musimy zregenerować się fizycznie, ale głównie mentalnie. Ja źle spałem, ale dla wielu chłopaków to też była trudna noc. Pierwszy mecz był dużą niewiadomą i teraz nie oczekuję od nikogo, aby w nas wierzył. Może nikt nie wierzy, że jesteśmy w stanie odnieść sukces, jednak najważniejsze, aby ta wiara była w zespole. Nie chcę niczego obiecywać, bo w futbolu jest to niemożliwe, ale w nas ta wiara wciąż jest - przekonywał "Krycha", który w drugiej połowie obejrzał czerwoną kartkę i nie zagra w Sewilli z Hiszpanią.

Jeśli biało-czerwoni chcą pozostać w grze o 1/8 finału, nie mogą przegrać z jedną z najlepszych drużyn ostatnich lat. Aby w pełni skupić się na przygotowaniach, kadrowicze postanowili we własnym gronie wyjaśnić sobie wszystkie nieporozumienia ze spotkania ze Słowacją.

Spotkanie reprezentantów Polski po meczu Polska - Słowacja

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu "meczyki.pl", w środę 16 czerwca ok. godz. 19:30 doszło do spotkania wszystkich zawodników. W rozmowach nie uczestniczył sztab szkoleniowy, włącznie z Paulo Sousą. Dyskusja trwałą kilka godzin, ale nie znamy ich efektów. O tym, czy przyniosły one jakieś rezultaty, dowiemy się dopiero po starciu z "La Furia Roja".

Mecz Polska - Hiszpania na żywo na sport.radiozet.pl w sobotę 19 czerwca od godz. 21.

RadioZET.pl/PAP/meczyki.pl