Zamknij

Są pierwsze informacje o kontuzji Fabiańskiego. Polak zagra na Euro 2021?

20.05.2021 16:30
Są pierwsze informacje o kontuzji Łukasza Fabiańskiego
fot. MOLLY DARLINGTON/AFP/East News

Łukasz Fabiański najprawdopodobniej będzie mógł wystąpić na Euro 2021. Wątpliwości pojawiły się w środę, gdy bramkarz reprezentacji Polski doznał kontuzji kolana na rozgrzewce przed meczem Premier League West Bromwich Albion - West Ham United.

  • Łukasz Fabiański nabawił się kontuzji kolana przed mecze WBA - WHU
  • Według pierwszych informacji uraz nie jest groźny i polski bramkarz będzie mógł wziąć udział w zgrupowaniu przed Euro 2021
  • Golkiperem numer jeden na ME ma być Wojciech Szczęsny

Łukasz Fabiański jest jednym z czterech bramkarzy powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski przed Euro 2021. Oprócz niego Paulo Sousa postawił na Wojciecha Szczęsnego, który ma być golkiperem numer jeden, Łukasza Skorupskiego oraz Radosława Majeckiego. Ten ostatni ma trenować z drużyną w Opalenicy, ale nie jest przewidziany do wyjazdu na turniej.

Tymczasem w środę z Anglii napłynęły niepokojące informacje o stanie zdrowia "Fabiana". 36-letni bramkarz West Hamu United doznał kontuzji kolana na rozgrzewce przed meczem z West Bromwich Albion i jego występ na Euro 2021 stanął pod znakiem zapytania. Wciąż brakuje oficjalnej diagnozy, ale pierwsze informacje są optymistyczne.

Euro 2021: Jak się czuje Łukasz Fabiański?

"Uraz Łukasza Fabiańskiego najprawdopodobniej niegroźny - usłyszał dr Jacek Jaroszewski od Anglików. Nie zagraża udziałowi w zgrupowaniu w Opalenicy. Być może w pierwszych dniach Łukasz potrenuje troche lżej" - przekazał na Twitterze dziennikarz TVP Sport Kacper Tomczyk.

Ewentualna absencja Łukasza Fabiańskiego byłaby kolejnym ciosem dla selekcjonera biało-czerwonych Paulo Sousy. Wcześniej z powodu urazów ze składu wypadli Krzysztof Piątek, Jacek Góralski, Arkadiusz Reca i Krystian Bielik.

Jacek Jaroszewski o kontuzji Fabiańskiego

Do sprawy odniósł się później także lekarz kadry Jacek Jaroszewski. – Rozmawiałem z Łukaszem i czuje się dobrze. Sztab medyczny w klubie wykonał mu kompleksowe badania, które nie wykazały niczego niepokojącego. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik szybko wróci do pełnego treningu i zgodnie z planem rozpocznie z reprezentacją Polski przygotowania do mistrzostw Europy – zaznaczył cytowany w komunikacie PZPN.

Skład reprezentacji Polski na Euro 2021 liczy 26 zawodników. Na liście rezerwowej znaleźli się Kamil Grosicki, Sebastian Szymański, Robert Gumny i Rafał Augustyniak, ale zmiany nastąpią tylko w przypadku kolejnych kontuzji. Zgrupowanie w Opalenicy rozpocznie się 24 maja.

RadioZET.pl/TVP Sport